KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První titul pro TM

Tisková zpráva TM
První titul pro TM
18.11.2009
 

Italská továrna TM slaví první světový titul v supermotu. V neděli odpoledne se společně s ní radoval Thierry van den Bosch.

Mnohaletá práce italského výrobce motocyklů TM došla v neděli 15. listopadu 2009 svého prvního velkého cíle, když francouzský nestor těchto závodů Thierry van den Bosch dojel ve dvou závodech třídy S1 shodně na 5. místě, což mu nakonec stačilo k udržení náskoku na čele celkové klasifikace a tím i získání již čtvrté světové koruny S1. Tato živoucí legenda supermota se s továrnou TM spojila těsně před startem letošní sezony a prakticky ihned si začala velmi dobře rozumět s novým strojem TM SMX 450S se vstřikováním paliva.

Thierry van den Bosch:
„Jsem z tohoto titulu hodně šťastný, byl to můj nejobtížněji vybojovaný titul. Věnuji ho továrně TM a týmu 747 Motorsport, který mi věřil a do svých řad mě vzal v poslední možnou dobu, dokonce i když již měl svůj rozpočet pro sezonu uzavřený. Motorka i technici stále skvěle pracovali, dávali mi vše, co jsem potřeboval a proto jim hodně děkuji. Po zlomenině klíční kosti jsem hodně trpěl, po této Grand Prix jsem hodně vyčerpaný. Nyní již chci jen odpočívat a užívat si titulu s mou manželkou a mým synem. Až pak budu přemýšlet o budoucnosti.“


Další články sekce