KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Radio Box, aneb novinky ze světa WSBK

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Radio Box, aneb novinky ze světa WSBK
11.11.2008
 

A co je nového ve světě superbiků? Proč netestoval Shinya Nakano v Portimao? Kde pojedou v roce 2009 Lorenzo Lanzi či Regis Laconi? A ještě jedna dobrá špionážní aféra! To vše v následujícím článku.

Nakano sice v Portimao byl, ale na nové Aprilii se nesvezl.

 Celkem překvapivě se při testech v Portimao nesvezl na nové Aprilii Japonec Shinya Nakano, který tam ovšem byl přítomen. "Mluvil jsem s Maxem a byl to dobrý rozhovor. Jelikož ale Aprilia rozhodla, že zde bude testovat pouze Biaggi, tak jsem zase odjel domů do Itálie. Během listopadu budu ale testovat Aprilii zase jen já sám" vysvětloval japonský vícemistr světa.

Lanzi a Laconi jeli o jedno volné místo v týmu D.F.X.

 Ani Lorenzo Lanzi, ani Regis Laconi nemají doposud smlouvu na rok 2009. Což je hodně velký pád z výše dolů, vždyť Francouz Laconi (33 let) byl v roce 2004 vícemistrem světa superbiků a Lanziho předchůdce v továrním týmu Ducati. A Ital Lanzi (27 let) zase ještě v letech 2006 a 2007 jezdil tovární motocykly této italské značky. A nyní v Portimao bojovali mezi sebou o jedno volné místo v týmu D.F.X., když týmová jednička je zřejmě jasná, Australan Karl Muggeridge. Mimochodem Laconi byl na testech celkově 9. (1.45.4), Lanzi pak 10. (1.46.3). 

A jak šéftechnik Ten Kate Honda přecenil technické možnosti mailu. Šéftechnik továrního týmu superbiků Kor Veltman má namířeno k týmu Stiggy Honda. Ostatně proč né? Ale ještě před odchodem poslal na soukromou adresu šéfa nového týmu všechna důležitá nasbíraná data. Bylo to z oficiálního serveru týmu Ten Kate Honda a bylo jich moc. Dokonce tak moc, že je Stiggiho mail nedokázal všechny překousat a odpověděl: Nedoručeno. A to "nedoručeno" se objevilo přímo na PC šéfa týmu Ten Kate Honda, který se hodně divil ! Pokračování této špionážní aféry bude pochopitelně u soudu. 

 

Další články sekce