KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. ledna do 29. ledna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rádio box hlásí, aneb co je nového po Phillip Islandu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Corse
08.10.2008
 

A zase zde jsou některé zaručené novinky, možná ještě né úplně na 100%, ale většina se za nějaký čas opět potvrdí...

Mattia Pasini jako dvojka stáje Metis Gilera.

Italský jezdec Mattia Pasini zaujme místo tovární dvojky vedle už skoro jistého mistra světa Marco Simoncelliho a vystřídá tak svého krajana Roberta Locatelliho, který končí aktivní závodní činnost.

Mistr světa stopětadvacítek Mike di Meglio pojede KTM 250 ccm.

Svým suverenním výkonem přesvědčil francouzský jezdec Mike di Meglio rakouského šéfa stáje KTM Haralda Bartola, kdo by měl být jezdeckou dvojkou vedle Japonce Hiroshi Aoyamy a nahradit jeho oblíbence Mika Kallia, který odchází do MotoGP do satelitní stáje Pramac Ducati.

Tým Sita Ponse pojede jak stopětadvacítky tak dvěstěpadesátky. 

Pouze Španělé pojedou v týmu Sita Ponse. V nižší třídě pojede tovární motocykl Aprilia Nicola Terol (20 let). A o třídu výš pak Héctor Barbera, který pochopitelně rovněž bude sedlat tovární motocykl Aprilia RSA. A jeho spolujezdcem bude Ponsův syn Alex, ten se ovšem musí spokojit s motocyklem Aprilia LE. Mimochodem místo bylo nabídnuto i Němci Stefanu Bradlovi, který potvrdil tuto schůzku s Ponsem během naší Grand Prix, ale ten s díky odmítl.

Co a kde pojede Anthony West? 

Australan Anthony West je bez angažmá, vzal by za vděk i dvěstěpadesátkami, ale: "V této třídě málokterý tým platí jezdcům výplatu a z něčeho přece musím žít. Dvěstěpadesátky jsou opravdové závodní motocykly a a odtud bych se také dostal snadněji nazpět do MotoGP. Do superbiků se nedostanu, tam jsou všechny dobrá místa už obsazena. Takže půjdu zřejmě do SSP k jednomu týmu s Hondou, kde znám nějaké mechaniky, ale to je pád o dvě patra níž", říká australský "vodník" hodně naštvaně na adresu Kawasaki.

Shinya Nakano na konci kariéry? 

Japonský jezdec Shinya Nakano je zřejmě na konci kariéry. Z místa testovacího jezdce u Hondy definitivně sešlo: "Né že by mě nechtěli, ale obě dvě místa jsou obsazená (Tadayuki Okada a Manabu Kamata - pozn. autor), a na přestup do WSBk jsem už starý a navíc dobrá místa pochopitelně na rok 2009 také obsazená. A téma třetí Kawasaki? "Nabídli jsme Martinezovi, že pokud pojede v roce 2009 za jeho stáj Shinya Nakano, tak mu garantujeme místo pro Alvara Bautistu pro rok 2010 ve vlastních barvách a ve vlastní stáji", říká Carmelo Ezpeleta a pokračuje: "A v roce 2011 dokonce dva motocykly MotoGP ve vlastní réžii..".

Ovšem Aspar nechce 3,5 milionů Euro - tolik totiž stojí řádově vstup do světa MotoGP pro nový motocykl - "vyhodit" za testování nové Kawasaki, neboť o to zde především jde. Těžko si lze totiž představit, že John Hopkins a Marco Melandri udělají z dosavadního ZX-RR vítězný motocykl...A Martinezova řeč je jasná: "Telefónica chce buď Alexe Debona, nebo raději nikoho!" 

Nyní se ukázalo, proč jde Toni Elias nazpět ke Gresinimu! 

Španělský jezdec Toni Elias odchází od satelitního týmu Pramac Ducati k dalšímu satelitnímu týmu, tedy San Carlo Gresini Honda. Pro některé velké překvapení...ale zde je hodně pádný důvod: Toni Elias pojede u Gresiniho tovární motocykl RC212 V, výrobní řady 2009!

Zůstane Gabor u Aspara? A co pak bude s Faubelem?

Maďarský jezdec Gabor Talmacsi má smlouvu na rok 2009 přímo s Asparem a to na tovární motocykl Aprilia RSA 250 ccm. A ve smlouvě mimo jiné stojí, že pokud se nepodaří Asparovi najít pro Gabora odpovídající tým, tak ho musí zaměstnat on sám. A jelikož existence nového maďarského týmu je zatím teoretická, tak by měl smůlu Héctor Faubel, druhý nejlepší jezdec sezóny 2008 třídy dvěstěpdesátek na netovárním motocyklu. A jaké se mu nabízejí jiné možnosti? KTM ho nechce, tak snad místo Debona v týmu Lotus Daniela Amatriana, ale...tam má namířeno Joan Olivé a v Brně už také Debonův motocykl testoval. A Aleix Espargaro je jasný, na motocyklu LE je suverénně nejlepším soukromníkem této třídy (o 18 bodů před Faubelem).

 


Další články sekce