KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Radio paddock hlásí (2)

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Radio paddock hlásí (2)
03.06.2009
 

Ovšem i v Salt Lake City, tedy na okruhu Miller Motorsport, se v zákulisí jednalo a také poslouchalo. A zde jsou některé zajímavosti.

Ben Spies má stále otevřeny dveře. Zázračný americký hoch, Ben Spies, ačkoliv jezdí v letošním roce konkurenční motocykl Yamaha v superbicích, má stále u Suzuki v MotoGP otevřené dveře. Jak jistě většina našich pravidelných návštěvníků tohoto webu ví, tak Spies vloni dostal šanci jet motocykl MotoGP jednak místo zraněného Lorise Capirossiho a také s "wild card." Týmový manager Rizla Suzuki, Paul Denning tyto kontakty nepopírá a říká:"Dveře máme otevřeny, jednáme jak s Bautistou, tak se Spiesem. A také jméno Pedrosa by bylo téma. Nejdříve ovšem musíme zlepšit náš motocykl.".

Gabor Talmacsi stále hledá tým (2.). Maďarský pilot a exmistr světa Gabor Talmacsi je stále na cestě, najít nový tým na zbytek sezóny 2009. Talmacsiho manažér Stefano Favaro dokonce tvrdí, že zájem o Talmu má jeden superbikový tým. A o který se jednalo? Údajně o BMW. A tak zde je názor šéfa továrního týmu, Rainera Bäumela: "Ano, Talmacsi se nás písemně dotázal, zda o něho máme zájem. My ovšem máme pod smlouvou své dva jezdce, Troye a Rubena, a není důvod to měnit. Tak jsem mu doposud ani neodepsal".
A o nějakém jiném týmu se v kuloárech v Salt Lake City ani nemluvilo...

Fonsi Nieto naposled.  Španělský jezdec Fonsi Nieto hodně zklamal majitele týmu Alstare Suzuki a tak v Misanu pojede místo něho jiný pilot. "Ještě nevíme který, neboť výběr není velký, ale Nietovo umístění v Milleru (16.-13.) bylo hodně špatné. To Yukio Kagayama, ačkoliv jel se zlomeninami (12.-12.) dopadl lépe a především bojoval", řekl po závodě v USA Francis Batta. Ovšem Batta se dále vyjádřil k současnému vývoji superbikových továrních motocyklů Suzuki a označil je jako nechtěné nevlastní dítě.

Bez Tamady to jezdí lépe. Zlí jazykové tvrdí, že od Monzy, kdy se zranil Makoto Tamada a nahradili ho jiní piloti, tak tým Paula Birda - tedy tovární stáj Kawasaki,  jezdí rychleji a také vpředu. Faktem ale je, že se o to zasloužili především domácí piloti a tedy znalost domácích okruhů. Ať už to byl jihoafrický šampion Sheridan Morais či nyní v USA Jamie Hacking.

Smržův tým brzy ve třech? Ital Frankie Chili - sportovní ředitel Guandalini Racing nevyloučil, že se už v Misanu objeví tato stáj se třemi jezdci. "Chceme zůstat seriozním týmem a Brendan Roberts má u nás platnou smlouvu na letošní rok. Ale australský mladík je zcela ve stínu Jakuba Smrže a my potřebujeme jako tým skončit do 10. místa kvůli cestovnímu paušálu atd. A tak je možné, že od Misana či od Donnigtonu nasadíme ještě třetí motocykl, aby mohl jet vedle Lavilly i Roberts. Ale tento třetí motocykl musí někdo zaplatit?" okomentoval jezdecké obsazení italského týmu bývalý šampión Pierfrancesco Chili.

Stiggy Honda bude Stiggy Yamaha? Je to rozhodně možné! Ačkoliv tým Johana Stiegefelda má skvělou sezónu, tak se mu od Hondy nedostává vůbec žádné podpory. Veškerou tovární "šlehačku" totiž slízne nizozemský tým Ten Kate. A tak se bývalý jezdec Grand Prix Stigefelt poohlíží po jiné továrně. A také našel společnou řeč s Laurensem Klein Koerkampem - nejvyšším manažérem Yamaha Racing pro Evropu. "Znám Stigefelta už několik let a je to pro nás vyznamenáním, že se tento tým zajímá o Yamahu. Na jaké úrovni bychom mohli tento tým podpořit, ukáže příští čas", nevyloučil změnu Koerkamp.
K tomu jen malou připomínku, ať už dopadne Spies na konci sezóny jakkoliv, tak zřejmě přejde do MotoGP. A s ním zřejmě skončí i současný šéf Massimo Meregali. Nahradit by ho měl Wilco Zeelenberg, bývalý jezdec Grand Prix a současný šéf supersportového týmu Yamaha. Tento je stejně jako Koerkamp Nizozemcem a navíc jeho velkým kamarádem...

Snooker je zajímavější než superbiky! Zatímco turnaj mistrovství světa ve snookeru ze Sheffieldu sledovalo na Eurosportu v pondělí před Monzou 247 000 až 550 000 televizních diváků, tak opakovanému startu z Monzy přihlíželo jen 200 000 diváků a to byl letošní rekord. A tak není divu, že Eurosport se brání smlouvě s promotérem WSBK na rok 2010. Ten totiž chce smlouvu na LIVE přenosy ze Superpole, Warm Upu a obou dvou jízd Superbiků a také závodu Supersportů a k tomu ještě Stocky 1000 ccm na Eurosportu 2...Ovšem pro přenosy platí jasná pravidla: "Raději Top kvóty ze snookeru, než nejistota u motorek", zaznívá z pařížského ředitelství Eurosportu.


Další články sekce