KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Radio Paddock hlásí

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki
Radio Paddock hlásí
20.08.2008
 

Motocyklové Pelemele, odposlechnuto, přečteno - aneb novinky kolem nejrychlejších motocyklů po brněnské Grand Prix.

Marco Melandri je u Kawasaki.
Ani páté místo při Cardion AB Grand Prix v Brně nezachránilo Australanovi Anthony Westovi místo v továrním týmu MotoGP. "Anthony je už definitivně pryč pro rok 2009", řekl během brněnských tréninků Michael Bartholémy, týmový šéf Kawasaki. "Nezajel totiž takové výsledky, které jsme od něho čekali. Příští týden už řekneme, kdo ho nahradí".
A to se také stalo, vedle Američana Johna Hopkinse pojede v týmu zelených Marco Melandri - tedy celkem dle očekávání. Ovšem Kawasaki nenechá Westa padnout, nakonec do něho už hodně investovala. Anthony zůstane nadále továrním jezdcem zelených barev a má dvě možnosti. Pokud se podaří Westovi sehnat sponzora, tak může jet třetí motocykl Kawasaki v MotoGP, jinak dostane šanci buď ve WSBK nebo v SSP. Já to však vidím ještě jinak, třetím jezdcem Kawasaki bude Sete Gibernau, pro kterého sehnat nějakého španělského sponzora nebude tak těžké, jako pro Australana.

Kdo vlastně pojede u Gresiniho?
Italští novináři favorizovali dvojici Melandri - Spies, což ale už neplatí. Specielně Carlo Florenziano - muž zodpovědný za Honda Italia říká, že jeden ze dvojice bude určitě Alex de Angelis, dosavadní jezdec této stáje. A jisté také prý je, že Japonec Shinya Nakano si bude muset hledat nové angažmá, i když proč by mu dávali Japonci tovární Hondu a navíc byl sympatický Shinya v Brně čtvrtý...

Co má v plánu Andrea Dovizioso?
Současný pátý muž tabulky královské kubatury má v podstatě dvě možnosti (nabídky). Místo Nicky Haydena by mohl jet "továrnu" v Repsol Hondě, zájem má však také Suzuki. Jedno je jasné, JIR a Scot už nepůjdou příští rok společně, Cirano Mularoni (spolupracuje s Doviziosem už sedmý rok) chce vstoupit do MotoGP osamoceně a to s Japoncem Yukio Takahashim.

Nicky Hayden už prý podepsal u Ducati.
Jeden z italských mechaniků továrního týmu Ducati potvrdil v Brně u baru jednoho nejmenovaného hotelu, že ex-mistr světa, Američan Hayden, už dávno má s Ducati kontrakt na rok 2009, ovšem k delikátní situaci kolem Marca Melandriho to ještě nebylo oficielně oznámeno..

A co k tomuto problému říká šéf Ducati Livio Suppo?
"Nicky Hayden by do továrního týmu výborně zapadl, ale zajímají nás i tři jezdci ze třídy 250 ccm. Mika Kallio, Alvaro Bautista a pochopitelně Marco Simoncelli". .
A stejný muž chce umožnit jet MotoGP i velmi rychlému testovacímu jezdci Niccólo Canepovi. "Ovšem jen v satelitním týmu" dodal rychle Suppo..
A co k tomu říká finský jezdec Mika Kallio: "Pokud dostanu motocykl, s kterým budu jezdit někde vzadu, tak zůstanu raději ve dvěstěpadesátkách.".

Toni Elias vůbec nepřemýšlí o WSBK, ba naopak!
Druhý muž brněnské Grand Prix vehemntně popírá možnost, že by měl přestoupit do superbikového šampionátu. "Nevím, odkud tyto novinářské kachny chodí, ale je to nesmysl. Ba naopak, já jsem u Pramacu spokojený a chci zůstat ještě několik let v MotoGP. A pokud se mi podaři ještě nějaký dobrý výsledek jako zde, tak mám velkou naději v týmu Alice Pramac jezdit i v roce 2009..

A jak vidí rok 2009 Daniel Epp?
Z nového systému třídy 250 ccm si nedělám vůbec žádné starosti, vždyť máme ještě dva celé roky. Nejdříve musíme vyřešit sponzorské záležistosti na rok 2009. Vypadá to sice dobře, ale podepsáni není nic..." A na otázku přechodu Thomase Lüthiho do MotoGP, říká šéf týmu: "Pokud k tomu dojde, tak nejraději s Hondou, s nimi máme stále výborné kontakty..

Suzuki zřejmě zůstane i na rok 2009 s Capirossim a Vermeulenem.
Loris Capirossi dobře ví, kdy má pořádně přidat plyn. Podiovým umístěním v Brně si hodně pootevřel dvířka ke své vytoužené hranici 300 závodů Grand Prix. Jeho smlouva je totiž na spadnutí a zdá se, že Suzuki pojede i v roce 2009 ve stejné sestavě jako letos, tedy Vermeulen a Capirossi.  
  


Další články sekce