KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Randy Krummenacher pojede Aprilii

Text: Jiří Mikšík, Foto: KTM
13.11.2008
 

Talentovaný švýcarský jezdec stopětadvacítek Randy Krummenacher odchází od stáje Red Bull KTM a pojede v sezóně 2009 za nizozemskou stáj DeGraaf Grand Prix, či-li tým Arrie Molenaara. A mění tak pochopitelně i motocykl, bude mít k dispozici Aprilii RSA.

Vloni byl Randy Krummenacher velkým překvapením sezóny Grand Prix nejslabší třídy. Celkově skončil 13. a měl na svém kontě podium z Catalunye. Nebylo tedy divu, že dostal na letošní rok jako jediný tovární motocykl KTM, ovšem....

Hned na začátku sezóny spadl švýcarský cyklistický "hobík" tak neštastně, když přehlédl ve sjezdu díru a se svým MTB-bicyklem tvrdě havaroval. Odcestoval ještě k následujícímu závodu Grand Prix do Jezeru, ale na start už nenastoupil. Naopak byl okamžitě transportován do nemocnice a tam mu byla odoperována slezina. Po následné rehabilitaci se už "Krummi" nevrátil k bývalé formě a bojoval více méně na konci celého závodního pole a v některých posledních závodech sezóny 2008 byl dokonce v týmu KTM nahrazen Japoncem Tomy Koyamou či Němcem Jonasem Folgerem.

Nyní tedy odchází "Krummi" do už jmenovaného nizozemského týmu a v rámci testu jel i o minulém víkendu ve Valencii. Suverénně získal Pole position, vedl i v závodě, bohužel 5 kol před koncem musel z vedoucí pozice pro defekt odstoupit.

"Byl to pro mě především test s novým motocyklem a seznámením se s novým týmem. Jezdím ve Valencii velmi rád, je to zde cool tady startovat. Pochopitelně že přechod z KTM na Aprilii není jednoduchý, vždyť obě dvě motorky jsou hodně rozdílné. Musím také trochu změnit styl jízdy na Aprilii, ale jsem velmi spokojený."


Další články sekce