KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Red Bull Romaniacs Rallye 2009

Foto: www.redbullromaniacs.com
Red Bull Romaniacs Rallye 2009
21.08.2009
 

Jedna z nejtěžších motocyklových rally této planety proběhla v Drákulových rumunských Karpatech.

Kdo někdy byl v transylvánských Karpatech, jistě si vzpomene, jak překrásná, civilizací nemoc dotčená, ale extrémně náročné, krajina to je. V těchto místech se každoročně jezdi dnes již tradiční extrémní enduro, jedná z nejtěžších, ale i nejprestižnějších záležitostí této planety. Red Bull Romaniacs Rallye, to jsou výjezdy po skalnatých stráních, extrémní převýšení, samota v chladných horách, maximální rychlost na dlouhých, prašných cestách, ale i například výjezdy po schodech do několikapatrových budou, či přeskakování zdí a plotů.

I letos se na „dvoře Lorda Drákuly“ sešel výkvět světových vytrvalostních závodníků, ze kterých byl nakonec nejrychlejší Němec Andreas Lettenbichler vodící tovární stroj BMW 450X. „Ještě nikdy jsem nic takového nejel, věděl jsem hrozně málo o navigaci a zpočátku jsem musel hledat optimální průjezdy,“ říkal v cíli spokojený vítěz. „Brzo jsem ale našel správný rytmus a začal pořádně tahat za plyn. To, že jsem mohl závodit s Cyrilem Despresem, dvojnásobným vítězem Dakaru, bylo pro mě víc, než jsem před startem očekával. Tohle vítězství pro mě hodně znamená. Moje motorka pracovala skvěle jak v rychlých sekcích, tak na pomalých úsecích. Jsem hrozně šťastný,“ doplnil Lettenbichler, kterému ovšem k vítězství pomohla i penalizace Desprese, či pád a zranění v té době třetího Gerharda Forstera..

Vložený závod týmů vyhrál český Bordro Racing Team, který jel ve složení Zdeněk Cyprian a Martin Volný. Naši chlapci zcela deklasovali své soupeře, když druhému týmu v cíli soutěže nadělili bezmála deset hodin. Vítězství si Bodro Racing Team připsal i mezi amatéry, kde se z prvenství radovala dvojice Oldřich Bražina a Jaromír Lach.

Red Bull Romaniacs Rallye 2009
  1.- Andreas Lettenbichler (GER-BMW) 20:29:11
  2.- Chris Birch (NZL-KTM) 21:21:01
  3.- Cyril Despres (FRA-KTM) 22:11:25
  4.- Lionel Seydoux (SUI-KTM) 22:55:18
  5.- Paul Bolton (GBR-KTM) 23:38:05
  6.- Darryl Curtis (RSA-KTM) 23:41:36
  7.- Melcior Faja Beltran (SPA-GasGas) 23:55:51
  8.- Erich Brandauer (AUT) 25:04:24
  9.- Shane Cuthbertson (CND-Husaberg) 25:20:55
10.- Dieter Happ (AUT-Husaberg) 25:42:55

Pokud máte zájem prohlédnout si desítky fotografií z letošního ročníku Red Bull Romaniacs Rallye, ale i doslova stovky z let minulých, můžete navštívit oficiální web soutěže www.redbullromaniacs.com, kde si můžete prohlédnout i několik videí z let 2004 – 2009.


Další články sekce