KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Red Bull vzpomíná na Toriana Wilsona

Foto: Red Bull media
Red Bull vzpomíná na Toriana Wilsona
21.08.2008
 

Jsou věci, které k závodům motocyklů patří, ale jsou věci, se kterými se prostě nikdy nesmíříme a smrt patří právě k těmto věcem.

Na dlouhý seznam pilotů, kteří předčasně vkročili do motocyklového nebe, bylo v pondělí ráno vloženo další jméno. V případě tohoto jména je vše o to drastičtější, že se jedná o teprve čtrnáctiletého závodníka, který měl absolutně celou svou kariéru teprve před sebou. Red Bull MotoGP Rookies Cup vznikl, aby dával světu špičkové jezdce, aby je vychovával a ne aby je bral. Nikdo nezná slova, které by snížila utrpení jeho rodiny, přesto se již dnes dá jedno říci zcela jasně, jméno Toriano Wilson bude navždy nesmazatelně zapsáno do historie prestižního šampionátu Red Bull MotoGP Rookies Cup.

„Již při výběru talentů pro tento šampionát jsem si ho všiml,“ říká Peter Clifford, bývalý majitel špičkového týmu MotoGP a dnes jeden z manažerů a šéfů Red Bull MotoGP Rookies Cupu. „Zapůsobil na nás již vloni v září, a i když jsme na seznamu měli několik jezdců, o kterých jsme dlouze diskutovali, o jeho zařazení nebylo od začátku pochyb. Kdyby se namísto 23 jezdců vybíralo pouhých šest, on by mezi nimi určitě byl.“

„Toriano byl bavič, vždy plný energie a zábavy,“ vzpomíná na jezdce legendární Kevin Schwantz, jenž nyní působí v roli jezdeckého trenéra v americké části Red Bull Cupu. „Jakmile však přišel čas závodit, byl vždy připravený a velmi soustředěný.  Toriano byl velké dítě, ale skvělý jezdec. S postupem sezony jeho výkon vzrůstal, jeho číslo 26 bylo vždy vpředu. Bude nám chybět!“

Již pouze doplňme, že Toriano Wilson byl platným členem elitní desítky americké části Red Bull Cupu, když díky nedokončení jeho posledního závodu spadl na průběžné desáté místo (Top Five ze sezony 2008 – 4. místo na okruhu Barber, 5. místo na okruhu Road America a Laguna Seca).


Další články sekce