Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.

Red Bull X-Fighters Madrid

Red Bull X-Fighters  Madrid
18.07.2009

Domácí Dany Torres vyhrál další díl motokrosového freestyle Red Bull X-Fighters.

23 tisíc diváků sledovala v Madridu vítězství svého miláčka Danyho Torrese, který za svá záda dostal i největší hvězdy tohoto sportu, Američana Nate Adamse, vítěze předchozích X-Fighters v americkém Texasu, i Australana Robbie Maddisona, jenž před týdnem jako první člověk skočil s motocyklem z jedné strany londýnského mostu Tower Bridge na druhou.

Do čela celkového pořadí Red Bull X-Fighters world tour 2009 se dostal Nate Adams, který má 225 bodů, tedy o 10 více, jak druhý Japonec Eigo Sato, který v Madridu skončil na 9. místě. Na třetím místě jsou shodně s 210 body Robbie Maddison a Švýcar Mat Rebeaud.

Stínem madridských her byly pády se zraněním. Jeden postihl již při tréninku našeho Petra Piláta, který se tak nemohl zúčastnit ani hlavní soutěže, druhý pak Australana Camerona Sinclaira, který neustál dopad po double backflipu a v bezvědomí byl převezen do nemocnice.

Poslední kolo letošní série se odehraje 22. srpna v Londýně.