KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Reed do čela MS Supercross

Tisková zpráva Suzuki
Reed do čela MS Supercross
20.01.2009
 

Obhájce světového titulu v supercrossu Chad Reed se po letošním třetím pódiu dostal na čelo průběžného hodnocení světového šampionátu.

Skvělou práci předvedl v kalifornském Anaheimu obhájce světového titulu v supercrossu, Australan Chad Reed. Po havárii v první zatáčce třetího závodu letošního šampionátu se dokázal postupně dostávat přes své soupeře až na konečné druhé místo, když nestačil pouze na vítězného Jamese Stewarta. Jezdec továrny Suzuki se tak zaslouženě dostal do čela průběžné klasifikace Mistrovství světa v Supercrossu.

„Byl to dobrý závodní víkend,“ vzpomíná Chad Reed na druhý los-angelský supercross této sezony. „Udělali jsme nějaké změny na mé Suzuki a hned se vše zlepšilo. V prvním a druhém tréninku se vše dařilo, v kvalifikačním závodě jsem se soustředil na dobrý start. Při startu do hlavního závodu jsem se dostal do sevření čtyřčlenné skupiny a v ní jsem měl kontakt s jedním jezdcem. Ten jsem neustál a upadl jsem. Uvědomil jsem si, že to bude hodně těžký závod, myslel jsem, že kdybych se dostal do první pětky, bylo by to dobré. To, že jsem skončil dokonce na pódiu, zvláště pak na druhém místě, je doslova fantastické.“


Další články sekce