KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Reed stále v čele světového šampionátu

Foto: Suzuki
Reed stále v čele světového šampionátu
02.02.2009
 

I po pátém kole Mistrovství světa v supercrossu zůstává na čele celkového pořadí Australan Chad Reed.

Tovární jezdci Suzuki Chad Reed a Ryan Dungey jsou na čele průběžné klasifikace obou supercrosových kategorií i po pátém kole, které se o víkendu konalo v AT & T Parku v San Franciscu. Australan Chad Reed závod hlavní kategorie společného šampionátu FIM Mistrovství světa a AMA Supercross začal na pátém místě, ze kterého se ve třetím kole posunul na druhou pozici, na níž nakonec zůstal až do cíle závodu.

„Ještě mám stále tolik bodů, že jsem na první pozici celkového pořadí, a to je důležité. Příští víkend se vrátíme do Anaheimu a tam budeme pracovat na ještě lepším výsledku,“ říkal Chad Reed po sobotním závodě, ve kterém jeho týmový kolega Mike Alessi dojel na 9. pozici.

V závodě třídy AMA Supercross Lites měl Ryan Dungey s tovární RM-Z250 problémy v prvním kole závodu, přesto se nakonec dokázal prosadit na druhé místo. S postupem času zaútočil na vedoucího Jake Weimera (Kawasaki), ale při svém ataku nezvládl stroj a havaroval. Rychle Suzuki zdvihl a uvedl do chodu, což mu nakonec zaručilo druhé místo v tomto závodě, který se udržel na čele celkového pořadí této třídy.

„Udělal jsem malou chybu. Chtěl jsem ho předjet a nevyšlo to. Uvidíme, jestli se mi to povede příští týden v Anaheimu,“ deklaroval svou snahu Ryan Dungey.


Další články sekce