KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Regis Laconi aktuálně

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Regis Laconi aktuálně
17.05.2009
 

AKTUALIZOVÁNO, 18.00 33-letý francouzský jezdec Regis Laconi, ex-vícemistr světa superbiků z roku 2004, byl dnes v noci probuzen z umělého spánku a budou mu v úterý oba zlomené obratle, tedy 3. a 5., operovány.

Po svém těžkém pádu během prvního volného tréninku v Kyalami byl Regis Laconi transportován helikoptérou a následně hospitalizován v nemocnici Sunninghill v Johannesburgu, kde měl být francouzský jezdec hned následující noci operován, To se ale nestalo a operace byla posunuta a to minimálně o 48 hodin. Rozhodl o tom, Dr. Maurizio Zorzi, jeden z nejlepších neurochirurgů v Jižní Africe, který přiletěl kvůli Laconimu z hlavního města Pretorie.

Proti původnímu nálezu bylo ale zjištěno, že zlomeny jsou pouze 3. a 5. obratel, proti původnímu nálezu zlomenin pěti obratlů. Ty další poškozené obratle jsou vlastně staré zlomeniny z jeho havárie v minulých letech, které lékaři nyní považovali za nové. Laconi má dále těžký otřes mozku a natrženy plíce, takže tekutiny jako krev se dostávají do plic uměle pomocí trubičky.

Při vyšetření na CT ale bylo konstatováno, že nejsou poškozeny nervy! Ačkoliv se dá předpokládat, že mozek není poškozen, tak úplně vyloučit se to ještě nedá. V dalších třech týdnech musí být Laconi v absolutním klidu, teprve potom mohou lékaři definitivně rozhodnout, jaký je vlastně Laconiho stav a jaká bude jeho budoucnost. Zda bude moci pokračovat poslední francouzský vítěz závodu MotoGP (1999 ve Valencii na Yamaze 500) v závodní kariéře, se pochopitelně netroufá nikdo odhadnout. 

Stav Regise Laconiho je tedy i nadále kritický, ale není nebezpečný životu.


Další články sekce