KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Reportáž ze sedlčanského cross country

Text: Robert Požárek, foto: Petr Štola
Reportáž ze sedlčanského cross country
25.03.2009
 

Druhý díl sedmidílného seriálu závodů motorek a čtyřkolek v cross country ITP ESSOX CUP pokračoval tuto sobotu v autokrosovém areálu v Sedlčanech. O body do průběžného pořadí seriálu se utkalo celkem 207 jezdců.

Dopolední část již tradičně patřila čtyřkolkám. Nejrychlejším z 50 jezdců kategorie QUAD HOBBY byl David Babka (Access Warrior 450) z Access Motor Racing Teamu, který i přes pád a převrácení čtyřkolky dokázal obhájit vítězství z jinínského závodu. Druhý se ztrátou pouhé 1,6 sekundy dojel Vlastík Dašek (Kawasaki KFX 700) z teamu QuadexTP a bronzovou příčku obsadil Pavel Malý (Suzuki LTR 450).

Třicetitříčlennému startovnímu poli kategorie QUAD PROFI po celý závod výrazně  dominovali tři jezdci. Byli jimi úřadující Mistr ČR v kategorii čtyřkolek do 450 ccm Martin Liška, Luboš Halama (oba Access Motor Racing Team) a František Novotný z Quad Teamu. Po zkušenostech z jinínského závodu, kde Martin Liška suveréně vyhrál s náskokem téměř tří minut, každý očekával stejný průběh závodu. Navíc pro Martina hovořila znalost domácí trati, na které vyrostl. Tentokrát se ale našel přemožitele – Františka Novotného (Suzuki LTR 450). Ten byl v cíli o více jak minutu rychlejší právě před Liškou (Polaris Sportsman), třetí Halama (Access Warrior 450) dojel se ztrátou 125 vteřin.

Po slavnostním vyhlášení výsledků čtyřkolek pokračoval odpolední program závodem motorek. Motorky čekala oproti čtyřkolám o 1,5 km delší a technicky náročnější trať. Tradičně nejpočetnější stratovní pole, 71 jezdců,  se sešlo v kategorii MOTO HOBBY.

V hodinovém závodě byl nejrychlejší Bohumír Kůt (Honda CR 250R), druhý Chosé Bartůněk (KTM 250 EXC 2T) z teamu SK Běšice dojel ze ztrátou 46 vteřin a třetí místo obsadil Libor Šůs (Suzuki RM 250).

V této kategorii se nám objevil první borec na diplom v kategorii Letec seriálu. Byl jím Vašek Bartoš z Enduro klubu Mšeno, který předvedl elegantní salto. U jeho výkonu musela zasahovat záchranná služba, ale Vašek byl po nahození pánevního kloubu hned propuštěn z nemocnice a podle vlastních slov se už těší na další závody.

Po bodech do kategorie MOTO PROFI zatoužilo 48 jezdců. Nejvíce si jich domů veze Víťa Kuklík (Husaberg 570FE) z Husaberg racing team CZ, který od startu jednoznačně dominoval celému závodu a do cíle dojel s více jak pětiminutovým náskokem před Honzou Ungerem (Yamaha WR 450F). Bronzovou příčku obsadil domácí jezdec Aleš Balík.

Průběžné pořadí po prvních dvou závodech (jen první tři místa):
QUAD HOBBY:
1.- David Babka . . . . . . . . . . . . 50 bodů
2.-Dašel Vlastík . . . . . . . . . . . . 40 bodů
3.-Koníček Luboš . . . . . . . . . .  34 bodů

QUAD PROFI
1.-Liška Martin . . . . . . . . . . . .  47 bodů
2.-Novotný František. . . . . . . . 25 bodů
3.-Chytil Jaroslav . . .. . . . . . . . 22 bodů

MOTO HOBBY
1.-Baďura Martin . . .  . . . . . . . 33 bodů
2.-Touš Pavel . . . . . . . . . . . . . 32 bodů
3.-Dobner Jan . . . . .  . . . . . . . 29 bodů

MOTO PROFI
1.-Unger Jan . . . . . .  . . . . . . . 47 bodů
2.-Matějka Jan . . . . .. . . . . . .  35 bodů
3.-Uher Petr . . . . . . .. . . . . . .  28 bodů

Velké poděkování patří lidem ze sedlčanského areálu za skvělé zázemí, partnerům seriálu společnosti ASP GROUP Distributing a společnosti ESSOX, mediálním partnerům a pak hlavně jezdcům a divákům za vytvoření skvělé kulisy.

Další závod se jede 4. dubna, přihlásit se můžete na internetových stránkách pořadatele www.atvAmoto.cz. Zde také najdete celkové výsledky a fotogalerii.

 

 

 


Další články sekce