KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rizla Suzuki MotoGP před Phillip Islandem

Tisková zpráva Rizla Suzuki MotoGP
28.01.2008
 

Ke druhému testu letošní sezóny se vypravil tovární tým Rizla Suzuki MotoGP, který se na australském Phillip Island pokusí dále připravovat jejich stroj GSV-R.

Chris Vermeulen a Loris Capirossi se během zimní přípravy vrací na Phillip Island již podruhé, poté co první práci zde odvedli při soukromém listopadovém testu. Zatímco tenkrát za zavřenými dveřmi použili ještě oba piloti továrny Suzuki starý motocykl, tentokrát to bude poprvé, co zde budou testovat nový stroj pro sezónu 2008.

 

Phillip Island je velmi preferovaný okruh pro testování, je to dáno jeho rychlým charakterem, krásnou přírodou a dobrými klimatickými podmínkami v době, kdy v Evropě panují silné mrazy. Phillip Island je klíč k dobrému nastavení podvozku a výběru těch nejefektivnějších pneumatik.

 

Chris Vermeulen:

„V loňském roce jsme zde měli zajímavý test a nyní bude důležité vidět, jak se nám podařil na novém motocyklu vývoj. Motocykl se v Sepangu dobře předvedl a nový motor pracoval opravdu skvěle.  V otázce motoru udělala Suzuki letos velký krok kupředu. Nyní tedy musíme pracovat na stroji jako celku, abychom k prvnímu závodu do Kataru přijeli s konkurenceschopným materiálem. Za tímto cílem musíme jít nejen v testech, ale v každém následném závodě. Musíme bojovat o pódium a Katar bude náš první cíl.“

 

Loris Capirossi:

„Vím, že Suzuki měla na Phillip Islandu v minulosti nějaké problémy, proto bude tento test pro mě velmi důležitý. Testovali jsme zde v listopadu a oba, Chris i já, jsme byli schopni identifikovat několik problémů, se kterými dále pracovala továrna. Doufám tedy, že během tohoto testu začneme s odstraňováním těchto starých problémů. V Sepangu jsme zkoušeli mnoho nových dílů, které pocházeli z našich loňských připomínek. Suzuki je velmi pozitivně připravená na letošní rok. Nyní tedy musím jet na Phillip Island a ujistit se, že budu pokračovat v dobré práci, se kterou jsem se Suzuki začal v Sepangu. Chci být na start sezóny plně připravený.“

 

 

Další články sekce