KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Roberto Rolfo pojede Moto2

Text: Jiří Mikšík Foto:
30.04.2009
 

Nezaměstnaný italský jezdec Roberto Rolfo, kterého jak známo nahradil v superbikovém týmu Stiggy Honda John \"Hopper\" Hopkins, má už naštěstí nové angažmá.

Postaral se o to jeho krajan Fabio Barchitta, dřívější jezdec Grand Prix ve třídě dvěstěpadesátek  a nyní podnikatel a majitel firmy "dell’Agenzia Fastback", který chce umožnit Robbymu co nejdřívější návrat na závodní dráhu.

Roberto, doslova vyhozený svým bývalým týmem na dlažbu, má ovšem také své sponzory a s jejich pomocí a s pomocí už jmenovaného Barchitty by měl co nejdříve testovat nový motocykl kubatury Moto2, a dále se zúčastnit v tomto roce s tímto motocyklem španělského šampionátu (CEV) a od příštího roku, pokud tedy pojedou závody Grand Prix 2010 dle nepotvrzených zpráv ve společné třídě stávající dvoutakty dvěstěpadesátek a nové motocykly o obsahu 600 ccm nastupující třídy Moto2, se zúčastnit i závodů mistrovství světa. A v roce 2011 potom pochopitelně závodit v nové třídě Moto2.  

"Těším se na spolupráci s Robertem", říká Fabio Barchitta, "neboť Robby je výborný jezdec a zaslouží si co nejdřívější návrat do sedla závodního motocyklu. A to je také můj první cíl!", řekl na oficiální TK italský podnikatel. 

"Jsem velmi rád, že jsme se společně dohodli. Fabia znám už několik let a vždy jsem si velmi vážil jeho pracovního nasazení. Je to od něho obrovská pomoc, a já sám se nyní mohu plně koncentrovat na budování své fyzičky. Po 5. místě v prvním superpoli v Kataru vím, že jsem na tom velmi dobře a už se nemohu dočkat prvního testování", říká bývalý tovární jzdec Hondy ve třídě 250 ccm.

Mimochodem téma "Hopper":

Ten byl operován v americkém Freemontu u Dr. Arthura Tinga. A po operaci mohl dokonce s berlemi opustit nemocnici. "V následujících dnech začnu rehabilitaci a doufám, že do 1 měsíce budu zase závodit", řekl John Hopkins.  

Další články sekce