KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Roberto Rolfo zůstává

Text: Jiří Mikšík, Foto: Stiggy Honda
03.02.2009
 

Italský jezdec Roberto Rolfo zůstává přes všechny spekulace o svém \"vyhazovacím\" ramenu jezdec týmu Stiggy Honda a pojede první závod šampionátu na Phillip Islandu na motocyklu Honda CBR1000 RR a nebude tedy nahrazen ani Američanem Johnem Hopkinsem a ani Francouzem Sylvainem Guintolim.

Jak známo, Roberto Rolfo se v minulé sezóně zranil na svém domácím okruhu v Monze.

Během přípravy na letošní sezónu si však Rolfo znovu své pohmožděné rameno zranil a neprodrobil se lékaři doporučené operaci. Naopak zúčastnil se testu na okruhu v Portimão a tento test se ukázal nad jeho síly. Skončil až na předposledním místě, když za sebou nechal pouze krajana Vittoria Ianuzza. Ovšem Rolfo byl natolik férový, že po testech řekl: "Moje časy nemohly být ani lepší, a to díky mého zatajovanému zranění". .

A tak se hned objevily spekulace, především na portálu Motorcycle Racing News, že Rolfo bude nahrazen a to právě buď Johnem Hopkinsem nebo Sylvainem Guintolim. .

"Roby pojede v každém případě testy na Phillip Islandu, momentálně nevidíme žádný důvod ho nahradit a ani jsme s nikým nenavázali kontakt. Náš superbikový tým na rok 2009 tvoří Roby a Leon (Haslam)", potvrdil majitel týmu Johann Stigefelt. .


A sám italský jezdec k celému problému říká: "Během testování v Portimão jsem objel jen pár okruhů, neboť zranění mě hodně bolelo. Nebylo to ode mne nejchytřejší, vydat se na okruh, ale bylo to pro mě hodně důležité sedět znovu na motocyklu a být společně s týmem. Nyní mám hodně času, abych byl na příštím testu v Austrálii zase fit. Využiji každé minuty každého zbývajícího dne k terapii, běhu, cyklistice a k plavání", říká dále bývalý jezdec seriálu MotoGP. .

A dále dodává: "Jsem plný optimismu, neboť Prof. Porcellini ve Forlì mě důkladně prohlédl a řekl mi, že moje rameno není zas tak špatné a nemusí být operováno. Pokud budu kvalitně a důkladně rehabilitovat, tak mohu bez problémů závodit na motocyklu. Mám od něho dokonce individuální pán rehabilitace na závodní víkendy, kdy ji mohu provádět v Clinica Mobile." .

 


Další články sekce