KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi a 24 hodin Le Mans, a nejen to...

Zdroj: motosprint.it, gpone.com foto: Fiat Yamaha
Rossi a 24 hodin Le Mans, a nejen to...
24.06.2009
 

Několik dalších informací, tak jak je vyprodukovala dnešní média o tom, co se děje v silničním motocyklovém sportu.

Rossi do Nascar a Le Mans
Valentino Rossi se dnes vyjádřil v italském deníku La Gazzetta dello Sport o svém dalším přání. To je vyzkoušet si závody amerických Nascar a absolvovat automobilový závod 24 hodin Le Mans. „Chtěl bych jet Nascar a někdy i závod 24 hodin Le Mans, který se mi líbí. Jednou by se to mohlo stát,“ říká Rossi pro italské noviny na otázku, co by chtěl ještě někdy vyzkoušet.

Pasini stále v nejistotě
Mattia Pasini stále neví, zda bude závodit v holandské Dutch TT. Díky finančním problémům mezi Teamem Toth a Aprilii nemá Pasini na čem závodit. „Já jsem tady, kamiony a naši mechanici jsou tady, dokonce i hospitality je zde, ale nemáme motorky,“ říkal dnes odpoledne v Assenu Ital Mattia Pasini reportérům serveru gpone.com. Pravda je taková, že všichni čekají na Giampiera Sacchiho, který po svém příjezdu do Assenu rozhodne jak dál, ale jak se nyní zdá, pokud pan Toth nezaplatí za pronájem Pasiniho RSA, nebude holandský Assen sledovat jeho jezdecké umění.

Loris Capirossi příští rok se Stonerem?
Možná je to bláznivá myšlenka, ale pravda je taková, že vedle Stonera byl Capirossi jediný jezdec, který dokázal s Ducati pravidelně jezdit na špici šampionátu. A i proto se stále více začíná spekulovat, že by se mohl Loris vrátit do továrního týmu. „Smlouvu se Suzuki můžeme obnovit do konce července, ale já mám i jiné možnosti. Se Suzuki jsme odvedli vynikající práci a oba jsme spokojení. A kdo že by šel po mě? Mladí chlapci samozřejmě. A kteří? To se zeptejte jich...“ říká Loris jednoznačně směrované k Alvaro Bautistovi, který je stále více se Suzuki spojovaný. I proto se stále více hovoří právě o novém sňatku s Ducati.

V Doningtonu bez PSG-1
Náklady, peníze, náklady a zase peníze. To jsou důvody proč opět tým PSG-1 Corse vynechává další závod WSBK. Jako oficialita je uvedeno to, že tým nedokáže v krátké době opravit motocykly, které ve dvou závodech v Misanu skončily vždy pro technickou závadu. Nahlas se ovšem mluví o jediném – ztráta sponzorů a likvidace finančního portfolia.

Simonceli v roce 2010 u Gresiniho?
Marco Simonceli údajně podepsal smlouvu s Hondou, v jejíž jednom z týmů nastoupí příští sezonu do MotoGP. Dnes večer by měl Simoncelli oficiálně oznámit tento podpis, ale i to, že v roce 2010 pojede v týmu Fausta Gresiniho.

Do MotoGP také Barbera?
Dalším do party v MotoGP by mohl být Héctor Barbera, který údajně jedná s Hervé Poncharalem o možnosti startu v jeho týmu. S penězi od Pepe World by se mu to mohlo i podařit.


Další články sekce