KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi i Lorenzo se váleli ve štěrku

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
Rossi i Lorenzo se váleli ve štěrku
22.01.2008
 

Oba jezdci továrního týmu Fiat Yamaha dnes při testování v Sepangu havarovali, zůstali naštěstí nezraněni a v testech ihned pokračovali.

Valentino Rossi dnes absolvoval úvodní den testování, které probíhá na okruhu Sepang v Malajsii. Pro Rossiho to je teprve druhý test na pneumatikách Bridgestone a přestože dnes krátce přerušil svou práci poté, co havaroval při nájezdu do druhé zatáčky (během jeho dvacátého kola), byl schopen ukončit den se 44 koly a časem 2:02,490, kterým uzavřel nejlepší šestici dnešního pořadí.

 

Stejně jako Rossi, tak i jeho týmový kolega Jorge Lorenzo v horkém a vlhkém dnu havaroval. Španělský jezdec ztratil kontrolu nad předním kolem ve 13. zatáčce. Následoval pád a zastavení ve štěrkové zóně. I Lorenzo zůstal nezraněn a i on mohl prakticky ihned usednout na záložní motocykl a pokračoval v testování, které ukončil časem 2:02,563, což mu stačilo na deváté místo.

 

Valentino Rossi (44 kol; nejlepší čas 2:02,490):

„Jsem rád, že po zimní přestávce konečně sedím na mém motocyklu. Já i tým jsme hodně motivovaní. Sice mě trochu stále bolí ruka, ale kontrola, která proběhla minulý týden ukázala, že zlomenina je již OK. Vím tedy, že to pro jízdu již není problém. Dnes jsme pokračovali v tom, kde jsme s Bridgestonem skončili. Najezdili jsme mnoho kol s jednou pneumatikou a s výsledkem jsem spokojený. Bohužel jsem měl dnes pád. Vyjel jsem ven a pravděpodobně jsem příliš riskoval v době, kdy jsem neměl dostatečně zahřátou pneumatiku. Uklouzl mi předek. Naštěstí nejsem zraněn a i má ruka je v pořádku. Mohl jsem pokračovat ve své práci. Stejně jako pneumatiky, tak jsme zkoušeli i nové díly v motoru a já jsem s výsledky docela spokojený, a to i s novou elektronikou. Povrch okruhu dnes nebyl dobrý, nebylo možné jezdit rychle, ale doufám, že zítra se vše zlepší a my budeme schopni pokračovat v našem vývoji.“

 

Jorge Lorenzo (43 kol; nejlepší čas 2:02,563):

„Bohužel jsem ztratil předek a ve třinácté zatáčce havaroval. Nebyl to velký pád a já zůstal nezraněn. Vrátil jsem se do boxů a vyjel na mém druhém motocyklu. Zapomněl jsem na ten problém a začal hned zrychlovat. Takže nakonec to byl pozitivní den. Měli jsme šanci testovat nový motor, se kterým jsem se oproti tomu původnímu zlepšil. Také jsme pracovali na nějaké nové elektronice. Potřebuji ještě trochu zlepšit můj jezdecký styl. Musíme zapracovat na brzdách, protože trochu postrádám stabilitu. Dnes jsme nepracovali na pneumatikách, ale zítra začneme testovat i pneumatiky.“

 

 

Další články sekce