KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi o dostižení Agostiniho rekordu

Foto: Fiat Yamaha
Rossi o dostižení Agostiniho rekordu
24.12.2009
 

Valentino Rossi hovořil na téma překonání rekordu Giacoma Agostiniho v počtu vítězství v závodech Grand Prix.

Giacomo Agostini vyhrál ve své kariéře celkem 122 závodů (některé prameny hovoří o 123 – je tam zahrnut i vítězný závod ve třídě 750 ccm, která v té době byla oficiální třídou silničního Mistrovství světa). Ve své době Agostini jezdil ve dvou třídách nejednou, nicméně zase každá tato třída měla přibližně 9-10 závodů za sezonu, což je prakticky shodné s dnešní MotoGP, která jezdí 17. resp. 18 závodů za sezonu (v roce 2010 ). Podmínky tedy alespoň v tomto jsou srovnatelná. Víme, že srovnávat dobu ale nelze a ani jí nechceme. Pouze chceme připomenout, že by mohl být ohrožen Agostiniho rekord.

Rossi letos vyhrál 6 závodů, což je nejméně ze všech sezony, kdy vyhrál světový titul. Pokud bude v tomto trendu pokračovat, potřeboval by přibližně ještě 4 roky závodit, aby překonal magické číslo 122 (Rossi má aktuálně 103 vítězství).

„Méně výher v sezoně je díky velmi těžké soutěži a vyrovnanosti některých soupeřů,“ říká Valentino Rossi. „Vyhrává Casey, Jorge i Dani, takže abych vyhrál tolik závodů jako v minulosti, je velmi těžké. Ovšem vyhrál jsem sice méně závodů jako vloni, ale zase jsem vyhrál nejvíc závodů za všech a to je důležité. Navíc jsem vyhrál nejvíc kvalifikací a měl nejvíc pódií, což také není špatné.“


Další články sekce