KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi před dohodou s finančním úřadem

Text: Petr Štola; foto: Yamaha MotoGP
Rossi před dohodou s finančním úřadem
13.02.2008
 

Mimořádná tisková konference, kterou pořádal daňový auditor Valentina Rossiho, oznámila světu, že je před uzavřením dohoda mezi italským jezdcem a tamním finančním úřadem.

Spor mezi daňovým úřadem Itálie a Mistrem světa Valentino Rossi se zdá být u konce. Tisková konference, kterou tento týden svolal daňový auditor, a na které se prezentoval i samotný Rossi, představila blížící se smír v otázce daňových problémů Valentina Rossiho. Částka za neodvedení daně z let 2001 – 2004 by měla být 19 milionů Euro a jezdec souhlasil s jejím zaplacením. Před konečnou dohodou je i daň za roky 2005 – 2006, kde by se mělo jednat o dalších zhruba 16 milionů Euro. Celková částka tak dosahuje výše 35 milionů, což je daleko méně, než původně prezentovaných bezmála 70 miliónů Euro.

 

Problémy začaly Rossiho opuštěním Itálie a jeho startem života v Británii. Krátce poté totiž začaly daňové úřady Rossiho vyšetřovat za porušení daňové povinnosti. Podle časopisu Forbes, který se věnuje také příjmům světových celebrit, je Rossi na 63. místě tabulky nejlépe placených hvězd z oblasti showbyznysu a sportu. Jeho příjem v loňském roce byl okolo 25 milionu Euro.

 

 

Další články sekce