KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi se bavil superbikama

Text: MSA & TZ Yamaha, foto: Petr Štola
Rossi se bavil superbikama
23.06.2009
 

Valentino Rossi i v letošním roce navštívil okruh v Misanu, kde se bavil superbikovými závody.

Odpolední závod světového šampionátu superbike sledoval přímo na italském okruhu Misano i multi-světový šampión Valentino Rossi. Převážně v helmě a s excelentními, žlutými brýlemi byl doprovázen několika kamarády z rodné vísky, včetně svého „asistenta“ Ucia. Po závodech, kterých se v Misanu jako divák zúčastnil již potřetí, přiznal, že i v letošním roce se mu tyto závody hodně líbí.

„První závod „flag-to-flag“ jsem sledoval v televizi. Na druhý závod jsem už musel přijet, protože jednoduše živé sledování je daleko lepší jak se na to koukat v televizi. Superbiky jsou opravdu strhující,“ říkal Rossi, jenž po vítězství v Barceloně pobývá ve své rodné Tavullii, která je vzdálená od Misana pouhých 12 kilometrů, a tak mohl Valentino sednou na svůj skútr, mimochodem také označený startovním číslem 46, a dorazit na okruh.

Nyní však Rossiho čeká start v Assenu, kde bude chtít potvrdit své barcelonské vítězství. „Po Barceloně víme, jak rychle dokážeme jezdit, ale soupeři jezdí také rychle, takže v klidu nemůžeme být. Vítězství v Assenu bylo skvělé, byl to jeden z nejlepších momentů mé kariéry. Šampionát je mezi mnou, Lorenzem a Stonerem velmi vyrovnaný, i proto se musím pokusit v Assenu vyhrát. Assen je pro všechny piloty speciální dráha. Je to nádherné místo ke koukání na závody MotoGP. Minulý rok jsem tam chyboval, takže letos chci dobrou show.“


Další články sekce