KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi testoval v dešti

Foto: Mastrino Media Bologna
Rossi testoval v dešti
21.11.2008
 

Za mokrých podmínek dnes proběhl druhý den testování na okruhu Mugello, kde Valentino Rossi dva dny testoval formulový vůz Ferrari F2008.

První kola v dopolední části dnešního programu testování Valentina Rossiho na okruhu v Mugellu sice ještě proběhla na suchém asfaltu, nicméně většinu dne měla formule, se kterou Rossi jezdil, obuté mokré pneumatiky. S nimi Rossi zajel nejlepší čas 1:33,56 (za sucha dnes 1:24,04), ale i několikrát skončil v hodinách, přičemž jedno roztočení dokonce končilo ve sběrném voze a návratu do boxů jinou cestou, než je standardní vjezd na pit lane. Celkem pak Rossi dnes najezdil 56 kol.

„Test probíhal docela dobře,“ říkal Rossi na konci pátečního dne. „Bohužel na suchu jsem mohl jezdit pouze ráno několik kol. Ale vyzkoušel jsem si i mokrou dráhu. Myslím, že se mi to celkem podařilo. Auto je fantastické a celkově to byl dobrý test. Chtěl bych poděkovat chlapcům z týmu, ale také Lucovi di Montezemolovi a Stefano Domenicalimu. Díky nim jsem si cítil jako opravdový jezdec formule 1.“


Další články sekce