KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossimu by se na Silverstonu mohlo líbit

Foto: Fiat Yamaha
Rossimu by se na Silverstonu mohlo líbit
31.07.2009
 

Valentino Rossi se krátce vyjádřil na téma (staro)nového místa pro tradiční Grand Prix Británie, tedy okruhu Silverstone.

Jak jistě všichni víte, letos se na klasickém okruhu Donington Park jelo naposledy silniční Grand Prix. Pokud se někdy v budoucnu na tento okruh, jenž se připravuje na svou formulovou budoucnost, podaří motocykly vrátit, již nikdy to nebude na současný okruh, jenž v následujících měsících projde podstatnou rekonstrukcí. Vše se tedy již soustředí na Silverstone, okruh, jenž od příští sezony bude minimálně dalších 5 let pořádat Grand Prix Británie a věřte, že to bude jedna z nejrychlejších drah celého šampionátu. Na adresu tohoto okruhu se krátce vyjádřil i Valentino Rossi.

„Mám hodně rád Donington, tak doufám, že Silverstone bude hodně podobný. Slyšel jsem, že je to velmi rychlý okruh,“ říká Valentino Rossi. „Ještě nikdy jsem ten okruh na vlastní oči neviděl. Vloni jsem na něm měl jet pár kol s Astonem Martinem DB9, ale nakonec z toho sešlo. Takže ho znám jen z obrázků. I když z těch plánků je těžké si udělat úsudek, vypadá, že by se mi to mohlo líbit. Přinejmenším je to starý okruh a staré dráhy, jako je Donington a Assen, tak ty já miluju. To není jako ty novodobé počítačové dráhy.“


Další články sekce