KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rozpačité výkony jezdců Ducati Xerox

Zdroj:TZ Ducati Corse, foto: Ducati Corse
Rozpačité výkony jezdců Ducati Xerox
29.06.2009
 

Haga s pódiem, ale i se zlomeninou obratle, Fabrizio s jedním pódiem, taková je bilance továrního týmu Ducati Xerox po Doningtonu.

Jen tři jezdci v historii světového šampionátu superbiků mají doma poháry a věnce z minimálně sta závodů této série. K Troy Corserovi (128 pódií) a Carlu Fogartymu (109) se totiž o víkendu přidal i Noriyuki Haga, jenž v prvním superbikovém závodě dojel na třetí pozici. Ve druhém závodě se však Haga stal obětí vážné nehody, po které putoval japonský jezdec do nemocnice v Derbi, kde bude dnes provedená podrobná kontrola jezdcova stavu i následná léčba. První informace z mobilní kliniky hovoří o zlomenině obratle. Naopak jeho týmový kolega Michel Fabrizio absolvoval těžký první závod, na jehož konci vydoloval čtyři body za 12. místo, ve druhé jízdě byl již mladý Ital úspěšnější a poté, co dokončil závod na 3. pozici, odcestoval ke krátké dovolené s dalším pohárem ze superbikové světové série.

Noriyuki Haga (vyjádření jezdce pouze po prvním závodě)
„Jsem hrozně šťastný, že se mi dnes podařilo udělat pódium, protože jsme věděli, že tohle bude velmi obtížný víkend. Jsem rád, že jsem dokázal získat sto pódií. Na začátku závodu jsem udělal vše, abych dokázal zůstat s Maxem a Benem, ale i když jsem jel dnes na hranici, zdálo se, že mají v některých místech určitou výhodu. Nebyl jsem schopný udělat víc, než třetí místo.“

Michel Fabrizio
„První závod byl hodně obtížný. Měl jsem problém s nastavením a kvůli němu jsem ztratil několik pozic. Nedokázal jsem s tím nic dělat a nakonec získat jen pár bodů. Do druhého závodu jsme se rozhodli vyjet na druhé motorce. Opět jsem špatně odstartoval, ale pokusil jsem se bojovat. Většinu závodu jsem jel za Byrnem a Haslamem a v závěru se mi podařilo předjet alespoň Shakeyho. Z druhého závodu jsem spokojený, ale zároveň mi je líto toho, co se stalo Norimu. Viděl jsem ten pád a připomínal mi havárii Troye, který na stejném místě havaroval před dvěma lety.“

AKTUÁLNĚ O ZRANĚNÍ NORIYUKI HAGY:
Rentgen provedený ještě včera večer ukázal, že zlomenina obratle není vážného charakteru. Jedná se totiž o starou zlomeninu, která pochází z pádu před několika lety a byla srostlá bez lékařského zákroku. Dále již nepředstavuje žádný problém. Haga dnes ovšem podstoupil operaci pravého předloktí, kde si zlomil jednu z kostí. Zranění bylo zafixované stabilizačním materiálem. Japonský jezdec si dále stěžuje na bolest v levé lopatce. Lékaři zatím neznají příčinu. Pracují na objasnění tohoto problému, nicméně továrna Ducati dnes vydala zprávu, ve které doufá v Hagův návrat na závodní dráhu již u nás v Brně.


Další články sekce