KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ruben Xaus po operaci

Foto: Bridgestone.com
Ruben Xaus po operaci
30.07.2009
 

Ruben Xaus se zranil při pádu během prvního závodu superbiků v Brně, dnes je již po operaci a přemýšlí o návratu do WSBK.

Ihned po transportu do španělské Barcelony, kam tovární pilot německé BMW Ruben Xaus odletěl po svém pádu na výjezdu ze zatáčky Kevina Schwantze v Brně při prvním závodě superbiků, byl jezdec operován v nemocnici Centro Medico Teknon. Zlomená stehenní kost dostala tři šrouby a nyní se bude několik týdnů hojit. Ruben chce tyto týdny využít již k rehabilitaci a přípravě alespoň ostatních končetin.

„Mám v úmyslu zůstat v mém domě v Playa de Aro, který je v blízkosti pláže, kde podstoupím fyzikální terapii a rehabilitaci,“ říká španělský jezdec. „Nyní mám berle, protože nemůžu jakkoliv zatížit operovanou nohu. Velmi brzo začnu s první fází fyzioterapie, tedy s plaváním. Nemám žádné bolesti a tak se nemůžu dočkat času, kdy znovu usednu na mou motorku. V Brně motorka fungovala dobře, ale myslím, že důvod toho, že se tohle stalo, byl ten, že štěrk v té zatáčce nebyl po nedávných deštích dobře připravený. Naštěstí je teď před dalším závodem pauza, ale i tak se již těším do sedla motorky.“

Následující týdny ukáží, zda bude Španěl schopen závodit na německém Nurburgringu. Pokud tomu tak nebude, je připraven usednou na jeho motocykl některý z jezdců, jenž pro továrnu BMW hájí zájmy v jiných šampionátech, tedy Belgičan Werner Daemen (nedávno vyhrál dva závody IDM SBK na okruhu salzburgring), Němci Toni Wirsing a Filip Altendorfer, či Španěl Julian Mazuecos.


Další články sekce