KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rýsuje se spojení Dorna-Martinez-Kawasaki

Foto: Kawasaki
Rýsuje se spojení Dorna-Martinez-Kawasaki
02.01.2009
 

Zelené stroje budou zřejmě i v roce 2009 vidět v poli šampionátu MotoGP, i když v tomto případě na nich mnoho zelené barvy zřejmě nebude.

Jak oznámil dnešní denník Gazzetta dello sport, probíhá již dva dny jednání mezi Jorge Martinezem, společností Dorna Sports a továrnou Kawasaki. Cílem tohoto jednání je udržet dva stroje Kawasaki ve startovním poli MotoGP 2009. Jak známo, továrna Kawasaki pravděpodobně již příští týden oznámí stažení svých strojů z nejprestižnějšího seriálu. Promotér Grand Prix, společnost Dorna Sports, potřebuje naplnit startovní rošt a proto podporuje (zřejmě finančně) plán Jorge Martineze, který hodlá odkoupit část, či celý tým Kawasaki.

„Jsem s rodinou na dovolené, ale ta pro mě prakticky skončila před dvěma dny, kdy jsem se dozvěděl o Kawasaki,“ říká Jorge Martinez v dnešním deníku Gezzetta dello sport. „Zavolala mi Dorna a poslední dva dny si neustále telefonujeme. Hovoříme o odkoupení dvou strojů Kawasaki. Zatím není nic rozhodnuto, z mé strany vůle je. Uvidíme.“

Jorge Martinez dále sice prohlásil, že jezdecké složení v tuto dobu není prioritou v jednání, nicméně nebránil by se mít ve svém týmu Marca Melandriho. Co však bude s Johnem Hopkinsem není jisté, na jeho straně je sice výhoda v silném sponzorovi Monster Energy, bude mu však tato podpora stačit?


Další články sekce