KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

S podvozkem Suter až 15 jezdců

Foto: suterracing.com
S podvozkem Suter až 15 jezdců
14.12.2009
 

Bezmála polovina startovního pole nové třídy Moto2 přemýšlí o použití podvozku firmy Suter Racing Technology.

Již čtyři týmy si závazně objednaly stroje pro novou třídu Moto2 u firmy Suter Racing Technology, která se tak stává jedním z nejvíce zastoupených výrobců podvozku pro tuto novou kategorii. S podvozky firmy ze švýcarského Turbenthal budou jezdit týmy Italtrans STR, CIP Moto, Kiefer Viessmann a Forward Racing. Nicméně další týmy o použití tohoto podvozku jednají.

„Několik dalších týmů má o naše podvozky zájem, ale zatím s nimi nejednáme velmi intenzivně. Pro start v této třídě stačí čtyři týmy. Ovšem pokud se dohodneme i s dalšími týmy, tak nám samozřejmě klesnou náklady na výrobu našeho již tak levného podvozku,“ říká šéf společnosti a sám bývalý pilot Grand Prix Eskil Suter, jehož firma má v současnosti v různých fázích výroby připraven materiál pro osm jezdců svých čtyř smluvních týmů.

První prototyp testoval minulý týden ve Valencii jezdec týmu Italtrans STR Roberto Rolfo. Další část vývoje podvozku Suter MMX probíhá dnes a zítra v Almerii, kde testují oba jezdci týmu Kiefer Viessmann, tedy Stefan Bradl a Vladimir Leonov.

„Chceme postavit celkem 15 našich podvozků MMX, protože máme zájemce i ze španělského národního šampionátu, kde jezdil tým LaGlisse Yamaha náš vůbec první prototypní podvozek,“ doplňuje Eskil Suter.


Další články sekce