KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. června do 19. června 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Salač pojede litry

Foto: Petr Štola
Salač pojede litry
13.12.2009
 

Michal Salač se dohodl s týmem MS Racing na spolupráci i v roce 2010, ve kterém nastoupí do světového poháru Superstock 1000.

V letošní sezoně Michal Salač nastoupil od brněnského závodu do Mistrovství Evropy třídy Superstock 600. V něm se mu podařilo bodovat na německém okruhu Nürburgring. Již v průběhu posledních závodů sezony dostal nabídku startovat za MS Racing i v roce 2010, to ovšem do silnější, litrové kategorie. Michal a jeho tým se rozhodoval mezi touto nabídkou a německým IDM, kde byla možnost pokračovat se šestistovkovým motocyklem. Nakonec tedy zvítězil přestup do silnější třídy a setrvání v sérii, která se jede při všech evropských závodech WSBK.

„V polovině této sezony jsme se domluvili s panem Smržem na spolupráci a já začal jezdit Superstock 600 v Mistrovství Evropy,“ říkal Michal Salač na včerejším setkání fanoušků s motocyklovými závodníky v Dolanech u Jaroměře. „Byla to těžká sezona a já v ní měl dobré i špatné závody. Například se podařil Nürburgring, kde jsem bodoval. Na konci sezony jsme řešili co dál a nakonec se rozhodli pokračovat v týmu MS Racing. V roce 2010 ale nastoupím do světového poháru Superstock 1000, kde pojedu společně s Ondrou Ježkem.“


Další články sekce