KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Šance pro Lanziho a Hackinga

Text: Jiří Mikšík, Foto: R.G. Ducati
22.05.2009
 

Dvě staronová jména se objeví na startu dalšího závodu mistrovství světa superbiků na okruhu Miller Motorsports Park nedaleko Salt Lake City.

Těžce zraněného Francouze Regise Laconiho nahradí v týmu DFX 28-letý italský jezdec Lorenzo Lanzi, bývalý tovární jezdec továrny Ducati. Trojnásobný vítěz závodu WSBK Lanzi skončil vloni jako jezdec v satelitním italském týmu R.G. - Ducati v konečné tabulce MS až jako čtrnáctý a pro letošní rok tak nenašel - celkem pochopitelně - zaměstnání. I když se dlouho na začátku sezóny uvažovalo o tom, že právě on bude v týmu DFX Corse vedle Laconiho dvojkou této stáje. Celkem logicky tak se po zranění ex-vícemistra světa Laconiho posunul Lanzi na jeho pozici. Tuto změnu potvrdil Daniele Carli, manager týmu DFX.

Stáj Kawasaki World Superbike Racing Team nasadí na stejném závodě místo zraněného japonského továrního jezdce Makoto Tamady amerického závodníka Jamie Hacking (37 let).  Ten tak po loňském "hostování" v MotoGP, kdy jel za zraněného Hopkinse v Laguna Seca a skončil na tovární Kawasaki jako 11., dostane nyní i šanci v seriálu WSBK. V této souvislosti se také vyskytla otázka, zda by neměl místo zatím hodně neúšpěšného Tamady jezdit Jihoafričan Sheridan Morais, který tak skvěle zajel v Kyalami. K tomuto problému se vyjádřil i majitel týmu Paul Bird s odůvodněním, že Tamada má jako Japonec smlouvu přímo s továrnou Kawasaki a ta také rozhoduje o tom, kdo bude sedlat tento motocykl.
Další články sekce