KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sandi místo Poggialiho

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
25.08.2008
 

Sanmaríňan Manuel Poggiali (25), mistr světa 125-tek v roce 2001 a ve třídě 250 v sezóně 2003, tedy o dva roky později, ukončil definitivně svou závodní kariéru. Oficielně ze zdravotních důvodů, neoficielně kvůli velmi špatným výsledkům.Pouhých 16 mistrovských bodů, 18. místo v průběžné klasifikaci je pro tohoto vysoce sensibilního \"Itala\" hodně málo a tak to, co jsem psal minulý týden, je nyní bohužel potvrzeno.Po získání svých dvou titulů mistra světa a jednoho titulu více-mistra světa (2002 za A. Vincentem) začal Poggiali díky poněkud zvláštnímu \"stravovacímu programu\" a tréninku hubnout a psychicky se úplně položil...V roce 2004 skončil ve třídě 250 ccm celkově devátý a vrátil se raději o třídu níž a také se o jedno místo propadl. V sezóně 2006 mu dal ještě jednou šanci Harald Bartol u KTM, ale očekávané výsledky se nedostavily. Po 14. místě na továrním motocyklu pak žádnou smlouvu na rok 2007 pochopitelně nedostal.V letošní sezóně jezdil na motocyklu Gilera RE ve stáji Campetella a jeho nejlepším výsledkem bylo 6. místo ve francouzském Le Mans.Poggiali vyhrál celkem 12 závodů Grand Prix, 11x vystartoval do závodu z Pole Position a 35x stál na bedně.

Jeho náhradníkem je jeho krajan, Federico Sandi, kterého jsme viděli u nás v Brně s divokou kartou, kdy jel za tým Matteoni na privátní Aprilii a skončil jako 18. Ten měl jet i v Misanu na divokou kartu za stáj pana Matteoniho.

Mladý Ital Federico Sandi (narozen 12.8.1989 ve Voghere) jel ovšem už také letos při GP Estoril (rovněž v Le Mans a na Sachsenringu) pro tým Zongshen Team of China a jako 14. v cíli získal 2 cenné mistrovské body.


Syn známého mechanika Giovanniho Santiho jel svůj první závod Grand Prix v roce 2005 na Hondě týmu Angaia Racing při Grand Prix Španelska. Jinak má Federico Sandi za sebou 44 závodů Grand Prix ve třídě do 125 ccm, s nejlepšími umístěními na 14. místě v roce 2006 ve Španělsku a v Portugalsku. Ve dvěstěpadesátkách má na svém kontě celkem 7 závodů, z toho čtyři letos a debut v této třídě absolvoval vloni na Phillip Islandu.  

 


Další články sekce