KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Schwantz je to nesmysl

Foto: Suzuki
Schwantz  je to nesmysl
02.11.2009
 

V minulých dnech se začalo spekulovat o tom, že by se Kevin Schwantz objevil v roce 2011 jako šéf druhého týmu Suzuki v MotoGP. Mistr světa 500cc na to rázně odpovídá.

„Celé to je nesmysl, velké nedorozumění,“ říká Kevin Schwantz, jenž je spojován s týmem JIR v nové třídě Moto2. „Od doby, kdy jsem skončil aktivně závodit, jsem se vždy chtěl vrátit zpět do depa a třeba i se Suzuki Grand Prix Teamem. Ale asi nemá Suzuki tak velkou víru v mé schopnosti. Nyní mám na dosah Moto2 a všichni si mě hned spojují se Suzuki.“

Kevin Schwantz je spojován s týmem JIR pana Gianluca Montirona, za který v příštím roce pojede Moto2 Mattia Pasini. „Ano, hovořili jsme o tom, ale ani zdaleka ještě nejsme na ničem dohodnutí,“ říká Schwantz na tuto otázku.

Samotný Montiron se k manažerování svého týmu Kevinen Schantzem vyjadřuje s vidinou do budoucnosti, kdy svůj tým evidentně chce vrátit do nejprestižnější kategorie MotoGP. „Když tohle budu říkat, tak musím mluvit hodně opatrně, ale předpokládám, že v roce 2011 budou poskytnuty na leasing motory Suzuki. Ta ale má dnes velké problémy se svým vlastním projektem, takže není nic absolutně jisté,“ poznamenává Gianluca Montiron.


Další články sekce