KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Scot Honda končí v MotoGP

Foto: Honda
Scot Honda končí v MotoGP
10.11.2009
 

A vše je opět jinak, žádný De Angelis, žádný další stroj Honda v MotoGP!

Team Scot Honda poté, co vyhrál šampionát GP 250 ccm, dostal tvrdou ránu od továrny Honda, která této formaci pana Cirana Mularoniho odmítla poskytnou motocykl Honda RC 212V.

„Po radosti z titulu ve dvěstěpadesátkách je tohle pro mě i pro celý můj tým ohromné zklamání, nedostali jsme za tu práci během let vůbec žádnou odměnu. Nezbývá, než se soustředit na Moto2,“ říká šéf týmu Cirano Mularoni.

Dle zástupců týmu jde o to, že žádost o motocykl byla Hondě dodaná pozdě, nicméně na italských serverech se začalo spekulovat o tom, že za vším stojí spíše ekonomická situace a nezajištění rozpočtu pro rok 2010. Výměna Takahashiho ze Talmaciho jen ukázala, že v tomto týmu není vše finančně tak zajištěné, jak se na začátku roku zdálo.

Přestože to tedy o víkendu již vypadalo, že Alex de Angelis našel práci pro rok 2010, nyní je vše jinak a jezdec ze San Marina tak má v podstatě již pouze dvě varianty – Moto2 nebo tovární Aprilii ve WSBK. Na téma RSV4 s ním ovšem o víkendu opět hovořil šéf sportovního oddělení továrny z Noala Gianpiero Sacchi. „Opět jsme s Alexem o víkendu hovořili na téma příštího roku. Je to pro nás hodně zajímavý pilot,“ říká nezávisle na dnešním oznámení Teamu Scot boss Aprilie, Gigi Sacchi.

Velmi smutný je samozřejmě i samotný Alex de Angelis, který však stále někde vidí světlo na konci tunelu s názvem MotoGP. „Je mi hrozně líto, že zmizela šance jak zůstat v MotoGP,“ říká de Angelis. „V posledních týdnech jsme na tom hodně pracovali a s Cirano Mularonim jsme již byli prakticky na všem dohodnuti. Za sebe mohu říci, že je zde stále ještě jedna šance, jak zůstat v MotoGP, ale víc nemohu prozradit. Již dříve jsem ovšem navázal jednání s několika týmy Moto2 a některé jednání jsou v dost pokročilém stavu.“


Další články sekce