KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Searle a Rattray kralovali loketským dvojkám

Tisková zpráva KTM; foto: Petr Štola
Searle a Rattray kralovali loketským dvojkám
12.08.2008
 

Tovární jezdci KTM Tommy Searle a Tyla Rattray dominovali v obou závodech Mistrovství světa MX2 na trati v Lokti.

Vynikající výsledek pro rakouského výrobce podtrhl ještě třetím místem v celkovém pořadí Grand Prix ČR francouzský jezdec Anthony Boissiere, hvězda satelitního týmu KTM HDI France. Ovšem jaká vyrovnanost mezi tovární dvojicí v současnosti panuje, ukázaly právě dva závody na populární dráze Loketské serpentiny. V prvním závodě zvítězil Rattray, když využil chyby kolegy Searleho, zatímco tu druhou vyhrál Searle, když naopak využil chyby Rattraye. Navzdory celkovému vítězství v GP ČR nedokázal britský jezdec Tommy Searle snížit svou bodovou ztrátu na vedoucího jezdce celkové klasifikace šampionátu MX2, neboť stejně jako Jihoafričan Tyla Rattray získal 47 bodů.

Nedělní odměna pro Searleho
Tommy Searle v obou nedělních závodech dokázal velmi rychle získat vedení. „Celý víkend jsem měl štěstí,“ říkal Searle po závodech. „Včera jsem udělal několik chyb a tak jsem cítil tlak. Vítězství proto bylo dnes opravdovou odměnou. Získat první a druhé místo je dobré, navíc v závodech bylo hodně zábavy. Těším se na další závody do Irska, i když tam bude na mě velký tlak, je to totiž skoro moje domácí Grand Prix, věřím však ve velkou podporu fanoušků,“ doplňuje Searle na téma zcela nového místa pro závodění v Irsku.

Nejlepší výsledek pro Rattraye
Tyla Rattray, který jezdil skvěle v obou závodech, byl schopen využít chyby Tommy Searleho v první jízdě a zaslouženě vyhrát. Ve druhé jízdě se vše otočilo a naopak Rattrayova chyba znamenala vítězství britského jezdce, nicméně Rattray byl večer po závodech velmi spokojený. Druhé místo je jistě daleko lepší výsledek, než který získal Jihoafričan na západě Čech v loňském roce, kdy po pádu a zranění vynechal zbytek sezony. „Když uvážím, jaké jsem zde vloni získal výsledky, je letošní druhé místo pro mě rozhodně úspěchem,“ říká Rattray. „V prvním závodě jsem Tommyho předjel, když udělal chybu. Pak jsme měli velký souboj a hodně zábavy ve druhém závodě. Ve zbývajících závodech se pokusím udržet náskok, chci jezdit jak nejlépe dovedu. Poslední tři roky jsem bojoval o titul, takže žádný zvláštní tlak necítím,“ doplňuje jezdec, jenž do druhého závodu nastoupil s ovázaným kotníkem, jako následkem pádu v první jízdě. Tento týden podstoupí Rattray ve svém belgickém bydlišti lékařskou kontrolu, která mu určí další rekonvalescenci s cílem co nejlépe se připravit na konec srpna, kdy startuje třítýdenní finálová šňůra letošního Grand Prix.

Goncalves nenašel dobrý rytmus
Po vítězství ve druhém sobotním kvalifikačním závodě, nenašel třetí z továrních jezdců týmu Red Bull KTM správný rytmus. Přesto díky sedmému místu celkově se Portugalec Rui Goncalves posunul o jednu pozici v průběžném hodnocení šampionátu MX2, kde mu nyní patří šestá příčka. „Dnes to nebyl výsledek, který jsem očekával po včerejší dobré kvalifikaci. Neměl jsem dobré starty a první zatáčka je zde velmi těžká. Nyní se chystám soustředit na věci, které musím zlepšit,“ říkal po závodech Goncalves.

Zlomená klíční kost pro Shauna Simpsona
Jezdec satelitního týmu KTM UK Shaun Simpson v sobotu havaroval. Při pádu si zlomil pravou klíční kost, a přestože v neděli absolvoval několik kol v ranním warm upu, musel z dalšího programu Grand Prix ČR odstoupit. Jezdec, jenž byl již potvrzen jako posila továrního Red Bull KTM Teamu pro rok 2009, je stále na čtvrtém místě celkového pořadí, nicméně nyní ho čeká rehabilitace s cílem být připraven na závěrečné tři závody sezony 2008.


Další články sekce