KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sedmé místo z Rijeky

Text a foto: Petr Štola
19.08.2008
 

Tomáš Holubec absolvoval další cestu do chorvatské Rijeky, kde v závodě Alpe Adria Superstock 600 vybojoval sedmou pozici.

Nabitý program posledních týdnů dostal Tomáše Holubce popáté během pěti týdnů k závodu některého ze šampionátu starého kontinentu. Tentokrát vyrazil český jezdec na okruh Grobnik u chorvatské Rijeky.  Ve startovním poli jeho třídy Superstock 600 bylo rovných 30 jezdců, mezi kterými si náš jezdec již počíná jako zkušený mazák. I proto snad z dosaženého výsledku nebyl spokojen, přestože sedmým místem zaznamenal další z top ten výsledků. Po náročném měsíčním cestování za závody čeká nyní na jezdce z krkonošského podhůří týdenní pauza a hned po ní závěrečné dva závody sezony alpsko-jadranského šampionátu. Nejprve to bude již příští týden Brno a hned o týden později maďarský Hungaroring.

Tomáš Holubec:
„Mám za sebou pátý závodní víkend v řadě a zároveň letos naposledy v Rijece. Během pátečního dopoledne jsem nastavoval podvozek s panem Haslachem a snažil se zrychlit na tomto těžkém okruhu. Hned odpoledne byl na programu první měřený trénink, celý den jsem jezdil jeté pneu, takže 8.místo bylo pro mne uspokojující. Do sobotní kvalifikace jsem obul nové pneu a čas šel dolu, obsadil jsem 5.místo. Do nedělního závodu jsem startoval z 6.pozice. Start se mi povedl, ale v první zatáčce jsem nebyl tak důrazný na brzdy a nechal jsem se předjet, během závodu jsem nemohl najít optimální tempo a proto jsem cílem projel jako 7. Celkem mě mrzí tento výsledek, protože jsem si věřil na lepší umístění a motocykl fungoval perfektně! Nyní mám volný víkend před sebou a tak se pokusím načerpat co nejvíce sil na poslední dva závody!“

AA Superstock 600 – Rijeka
1.- Luca Tommasini (ITA-Yamaha) 11 kol / 17:10,624
2.- David Juhasz (HUN-Suzuki) +3,404
3.- Dario Horvat (CRO-Yamaha) +8,299
4.- Mislav Perkušić (CRO-Yamaha) +8,574
5.- Roberto Marcolongo (ITA-Yamaha) +9,998
--------------------------------------
7.- Tomáš Holubec (CZE-Yamaha) +15,761
19.- Jiří Brož (CZE-Kawasaki) +46,684


Další články sekce