KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sedmý titul pro Lailu Sanz

Tisková zpráva Repsol YPF
Sedmý titul pro Lailu Sanz
20.08.2008
 

Sedmý titul Mistra Evropy v řadě získala o víkendu v severočeském Tanvaldu Španělka Laia Sanz.

Posedmé v řadě se z titulu Mistra Evropy žen radovala Španělka Laia Sanz. Šampionát se skládal ze tří kol, když to poslední se konalo o uplynulém víkendu u nás v Tanvaldu. Laia Sanz zvítězila v předchozích dvou soutěží a ani na severu Čech nenechala nikoho na pochybách, že právě ona je tou nejlepší trialistkou Evropy, když nejenže zvítězila, ale ve dvoukolovém závodě, kde jedno kolo zahrnovalo 12 sekcí, absolvovala první kolo bez jediného trestného bodu, zatímco v tom druhém si šlápla pro jeden jediný bod.

Laia Sanz se narodila nedaleko Barcelony v Corbera de Llobregat 11. prosince 1985 a od roku 2004 jezdí za tovární tým Montesa HRC. Kromě sedmého titulu Mistryně Evropy bojuje Sanz i ve světovém šampionátu této motocyklové disciplíny. Letos je zatím odjetý pouze jeden závod (v březnu v lucemburském Ettelbruck), který Sanz vyhrála. Pokud se jí podaří vedení udržet i ve zbývajících dvou soutěžích (20. září ve španělském Castelloli a 26. září v andorském Sant Juliŕ de Loria), bude se radovat ze svého již osmého titulu Mistra světa, čímž se stane úspěšnější než legendy tohoto sportu Jordi Tarrés a Dougie Lampkin.

Přestože se pořadatelé snaží stavět nejsložitější sekce a mnohdy se jim to i podaří, což dosvědčuje mnoho trestných bodů jezdců za pódiovými umístěními, je Laia Sanz v sedle svého stroje jako robot, který nedělá chyby. V celém letošním Mistrovství Evropy si Sanz došlápla pro pouhé 3 body, když na úvod ve francouzském Grasse zajela soutěž s nulou, ve druhém podniku v italském Crodo Verbania si došlápla pro dva body a o posledním bodíku z Tanvaldu již byla řeč.

Laia Sanz po závodě v Tanvaldu
„Déšť zkomplikoval některé sekce, které by za sucha byly snadnější. V těchto podmínkách a navzdory většímu riziku a možnosti udělat chyby, jsem se potřebovala nejprve uklidnit a to se mi podařilo. Myslím si, že to byl můj nejlepší trial v této sezoně a to mě těší víc než celý titul. Dosáhla jsem na jeden z mých letošních cílů. Nyní je na řadě Mistrovství světa, ale tam mi to budou chtít vrátit. Cítím, že jsem ve skvělé fyzické kondici a výsledky z posledních dvou závodů mi dávají za pravdu.“

Mistrovství Evropy žen v trialu 2008
1. Laia Sanz (SPA-Montesa) 60 bodů
2. Iris Krämer (GER-Scorpa) 49
3. Rebekah Cook (GBR-Gas Gas) 47
4. Joanne Coles (GBR-Sherco) 39
5. Donna Fox (GBR-Sherco) 31


Další články sekce