KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Šéfové Hondy závodili na minibikách

Foto: HRC
Šéfové Hondy závodili na minibikách
24.11.2009
 

Bossové továrny Honda si dali minibikový závod na 4 hodiny.

Mladí jezdci, kteří byli připravení nastoupit na okruhu v Motegi k minibikovému závodu na 4 hodiny, byli velmi překvapení zvláštním týmem, který vytvořili HRC vicepresident Shuhei Nakamoto, HRC ředitelé Seiki Ishii a Tomoaki Nagayama, HRC testovací jezdec Tadayuki Okada, který je zodpovědný za testování Hondy RC212V a veterán závodů spojený s továrnou Honda Shinichi Ito.

Společně s tímto týmem se závodu zúčastnilo 86 týmů a 420 jezdců, kteří všichni používali minibiky produkce továrny Honda. Tým HRC lídrů najel během čtyřech hodin 105 kol a nakonec dojel do cíle na 57. místě.

„Tohle byla skvělá zábava,“ říkal poté pan Shuhei Nakamoto. „Možná jsme mohli jet trochu rychleji, ale byli jsme zde pro zábavu a ne pro slávu. Bylo pro nás skvělé poznat, jak úžasný je stroj Honda NSF100, na kterém jsme jezdili. Je vidět, že pro budoucnost můžeme začít pořádat nějaký šampionát pro takovéto závodění.“

Průběh alespoň části závodu poté popisuje bývalý vítěz závodu Grand Prix 500 ccm Tadayuki Okada: „Po startu jsem bojoval o 2. místo. Pak jsem jel na konci závodu společně s Yuki Takahashim, se kterým jsem si deset kol skvěle zabojoval.“

Stroj Honda NSF100 je minibike továrny Honda, který má čtyřtaktní, vzduchem chlazený, jednoválcový motor 100 ccm. Je vyroben speciálně za účelem závodění.


Další články sekce