KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

SENZACE! Schumacher závodil na motorce!

Petr Štola, foto: Marek Paulíček
SENZACE! Schumacher závodil na motorce!
21.03.2008
 

První závod na superbiku a hned první pódium! taková je bilance Michaela Schumachera.

Michael Schumacher absolvoval svůj první motocyklový závod na maďarském okruhu Pannoniaringu, kde v rámci Wohners Racing-for-Fun-Veranstaltung absolvoval závěrečný závod Superbike SKOOX Cup. Na 4,5 kilometru dlouhém okruhu dokončil Shumi tento závod na vynikajícím 3. místě, když s motocyklem Honda CBR 1000RR nestačil pouze na hvězdy německého IDM Martina Bauera a Andrease Meklaua.

Do závodu měl startovat Schumacher z první řady, kam se kvalifikoval třetím časem (2:00.8), nicméně startoval z poslední řady, kam se sám rozhodl postavit. V závodě, který se jel bezmála za patnáctistupňového tepla, byl nejlepší čas hvězdy Formule 1 2:01,3. Z 25 startujících nakonec dojel na třetím místě.

Dle informací organizátora pana Mike Wohnera, bylo již delší dobu známé, že se této akce Schumacher zúčastní, nicméně až do poslední možné chvíle to všichni tajili před veřejností. Jakmile Schumacher vyjel z boxů k prvnímu tréninku, všechny mobilní telefony, které byly na Pannoniaringu, okamžitě informovaly o této záležitosti, při které pro Schumiho fungoval skvěle sehraný tým, který pracoval na nastavení jeho stroje a do každé jízdy mu dával zcela nové pneumatiky.


Další články sekce