KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Senzační Stewart v Bercy

Tisková zpráva Yamaha Racing
Senzační Stewart v Bercy
11.11.2008
 

Jezdec týmu San Manuel Yamaha James Stewart zvítězil v Bercy po naprosto senzačním výkonu.

Při své úplně první návštěvě pařížské haly Bercy si dokázal 22 roků starý Afro-Američan James Stewart podmanit publikum. Stewart zvítězil ve všech rozjížďkách od pátečního večera až po nedělní večer, k čemuž navíc přidal i vítězství v doplňkové soutěži jeden na jednoho. Po zásluze se tak stal celkovým vítězem prestižního supercrossového klání v Evropě, kde tímto vítězstvím navázal na triumf továrny Yamaha, která v Bercy díky australskému jezdci Chadu Reedovi slavila i v loňském roce.

„Byl to skvělý zážitek, jako na motokrosu národů, ale omnoho hlasitější,“ říkal po třídenním klání James Stewart. „Trochu mě šokovaly moje časy v tréninku, takže jsem věřil, že to bude dobré i v závodech. Dráha byla celkem jednoduchá, ale velmi dobrá. Bylo tam jen několik míst, kde jste mohli získat nějaký čas a mně se to tam vždy podařilo. Bylo to další dobré testování. Tahle motorka je jiná, než na jaké jsem doposud jezdil, ale Yamaha je skvělá v zatáčkách, kde se dobře ovládá. Cítím se na ní uvolněně. V mém novém týmu se cítím dobře. Oni chtějí to samé co já, vyhrávat. Nyní letíme zpět do USA, kde je mým cílem titul v supercrossu. Myslím, že s Yamahou se mi to může podařit.“

Hvězda světového motokrosu, která po zotavení ze zranění způsobeném při jednom z letošních zimních supercrossu, nenalezla v této sezoně přemožitele, byla o víkendu v Paříži velmi hýčkaná. Již při svém příletu na pařížské letiště doprovázela Stewarta policejní ochrana až do jeho hotelu.

„V letošní sezoně plánuji před motokrosem národů několik startu v Grand Prix, ale pokud budu mít policejní eskortu všude, budu do Evropy jezdit neustále,“ žertoval James „Bubba“ Stewart.


Další články sekce