KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Šest desetin od pódia

Foto: Petr Štola
Šest desetin od pódia
23.07.2008
 

Motocyklový závodník Ondřej ježek dokončil brněnský závod Mistrovství Evropy Superstock 600 na sedmém místě, ovšem pouze 0,6 sekundy od třetí pozice.

S taktickou variantou nenastoupit do volného tréninku a ušetřenou pneumatiku použít do druhé kvalifikace, se v Brně o uplynulém víkendu představil mladý Ondra Ježek. Jezdec z Moravy, který na svém motocyklu vozí nejen své číslo 69, ale i číslo 6, jenž připomíná slavného Noricka Abeho, se před domácím publikem srdnatě pustil do nabité třídy evropských šestistovek, kde od první kvalifikace patřil mezi nejlepší desítku, což potvrdil i v samotném závodě, ve kterém jen díky menšímu výkonu stroje Kawasaki ZX-6R přišel o umístění na cílovém pódium, když za ním zaostal o neuvěřitelných 0,6 sekundy.

Ondřej Ježek (7. místo, +17,454):
„Do závodu jsme provedli ještě drobnou úpravu na podvozku. Po startu jsem se dostal na 4. místo a pronásledoval jsem přede mnou jedoucího Brita Reu. V zatáčkách byl pomalejší, rozhodl jsem se ho předjet a pokusit se o trhák. Výkon mé Kawasaki však byl menší než Yamahy, které se mnou jely ve skupině o 3. místo, a tak jsem se od nich nedokázal odpoutat. Na rovinkách jsem na ně hodně ztrácel a nedařilo se mi jich udržet ani „z větru“. Jsem trochu zklamaný, stupně vítězů na domácí trati dnes byly opravdu blízko. Chtěl bych poděkovat všem, kteří vážili do Brna cestu a na trati mi drželi palce. Díky patří i celému týmu Gold Fren Team Erinac, který celý víkend odváděl skvělou práci.“


Další články sekce