KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sete v Mugellu - tento týden

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati
03.07.2008
 

Třídenní test dvojnásobného ex-vícemistra světa, \"Mister Holywood\", se skončil víc jak úspěšně. Španělský jezdec Sete Gibernau dokázal na Ducati GP8 zajet časy na úrovni úřadujícho mistra světa Casey Stonera - budoucího stájového kolegy Manuela Gibernaua?

Třídenní test na toskánské dráze v Mugellu, který absolvoval nový testovací jezdec Ducati, Sete "Manuel" Gibernau, dopadl na výbornou.

Španělský jezdec najezdil během těchto tří dnů přibližně 800 km, a to jak s motocyklem GP9, potom s GP8, a nakonec opět s GP9.

Sete Gibernau jezdil mnohokrát opakovaně úseky o délce 4 až 5 kol, vše se konalo za velmi nepříjemných klimatických podmínek při teplotě 30 ° C a teplotě dráhy 50 ° C. A ačkoliv nebyly podmínky ideální, tak se španělský jezdec stabilně pohyboval pod hranici 1.51. 

Své nejrychlejší kolo - na závodních pneumatikách - zajel "Mister Holywood" za 1'50 .5 - na motocyklu GP8, což je jen pět desetin sekundy za rekordním závodním kolem letošní roku (ten zajel Casey Stoner časem 1.50.003).

A například Marco Melandri zajel svůj nejlepší čas během závodu za 1.51.181.

"Chtěl bych poděkovat jak Ducati, tak i všem chlapcům ,kteří zde na testech se mnou byli. Někteří z nich pracovali se mnou už v roce 2006 a bylo fantastické se s nimi znovu setkat a společně pracovat.", říkal po testech velmi spokojený Sete Gibernau.

 

 


Další články sekce