KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Shinya Nakano definitivně u Aprilie

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Corse
Shinya Nakano definitivně u Aprilie
31.10.2008
 

Japonský jezdec Shinya Nakano bude definitivně týmovým kolegou Maxe Biaggiho na motocyklu Aprilia RSV4, tedy v továrním týmu z Noale kubatury WSBK.

Shinya Nakano, poté co navštívil závodní oddělení Aprilie, podepsal smlouvu na rok 2009 s opcí na rok 2010.

Japonec Shinya Nakano, narozený v Chibe 10. října 1977, je jistě jeden z nejzkušenějších současných pilotů. Má za sebou 10 sezón v Grand Prix, dvě ve dvěstěpdesátkách (kdy se také stal v roce 2000 vícemistrem světa), jednu ve třídě do 500 ccm a sedm v MotoGP.

Po podepsání smlouvy řekl Shinya Nakano mimo jiné: "Jsem velmi rád, že jsem se stal členem rodiny Aprilie. Aprilia má velkou tradici a 33 světových titulů hovoří o velké profesionalitě. Superbiky, to je pro mě obrovská výzva. Chci využít všech svých zkušeností, abych pomohl tomuto novému projektu Aprilia RSV4. Je to pro mě obrovská čest, být týmovým spolujezdcem Maxe Biaggiho. Byl pro mě vždy idolem a v začátcích mé závodní kariéry i tou největší inspirací. Jsem si jist, že se nám oběma společně podaří vyvinout Aprilii RSV4 v nejlepší motocykl, a už v první sezóně 2009 budou i dobré závodní výsledky.

"Díky Nakanově podpisu - říká Giampiero Sacchi, sportovní ředitel Piaggio-Group - máme tým pro WSBK 2009 kompletní. Aprilii čeká jistě těžká závodní konkurence proti světově největším motocyklovým továrnám, ale je to pro nás obrovská a fascinující výzva. Biaggi a Nakano je dvojice současně velmi rychlých jezdců, vynikajících závodníků a pilotů s obrovskými zkušenostmi". 

Samozřejmě, tím se italský jezdec Roberto Rolfo, stal u Aprilie "přebytečným" a podepsal smlouvu s týmem Stiggy Honda a bude tak týmovým kolegou Brita Leona Haslama.

 


Další články sekce