KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Shinya Nakano pojede vlastně doma

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda Gresini
Shinya Nakano pojede vlastně doma
28.08.2008
 

Víkendový závod Grand Prix v Misanu je pochopitelně domácím závodem pro všechny italské jezdce. Navíc třeba Valentino Rossi se nedaleko tohoto okruhu narodil a vyrůstal, jeho velký obdivovatel Marco Simoncelli to má na tento okruh 5 minut pěšky a s nadsázkou říká: \"Když nebude horko, tak si mohu na okruh vlastně zaběhnout.\" A japonský tovární jezdec Hondy, Shinya Nakano bydlí od okruhu vzdálen pouhých deset minut jízdy autem. Po svém čtvrtém místě v Brně si sympatický Japonec nasadil pro Misanu laťku ještě výš, chtěl by totiž na podium. A hlavně chce dokázat, že jeho nejlepší umístění v této sezóně nebylo jen díky pneumatikám Bridgestone, jak říkají s oblibou skeptikové. Japonský sympaťák musí ale hlavně bojovat o svou smlouvu na rok 2009, neboť jistého nemá určitě nic. \"Během dvoudenního testování jsme našli optimální základní nastavení pro příští závody. Po čtvrtém místě v Brně by bylo podium v Misanu fantastické a to je také můj cíl. Nový motocykl (stejný který jezdí Dani Pedrosa - poznámka red.) funguje perfektně na různých okruzích, tedy jak na rychlých, tak i na technických. A cíl po zbytek sezóny je jasný, konstatně zajíždět umístění Top - 6.

Mimochodem právě Nakano je vedle Rossiho jediným jezdcem, který doposud bodoval ve třídě MotoGP ve všech 12-ti odjetých závodech. Ve dvěstěpadesátkách se to nepovedlo nikomu, ve třídě do 125 ccm pak Francouzi Mike di Megliovi.

A ještě jedna zajímavost, která doposud neproběhla naším servrem, ale týkala se Brna a je skoro neuvěřitelná, ale úplně pravdivá. Šéf HRC Masumi Hamane nechtěl v brněnském závodě nechat startovat Dani Pedrosu. 

 "Ano to souhlasí, a nebylo to kvůli jeho zranění, nýbrž jako protest proti katastrofální situaci s pneumatikami", potvrdil japonský boss.

Jednalo se ovšem nejen o Pedrosu, nýbrž i o další jezdce Hondy na pneumatikách Michelin (Andrea Dovizioso a Randy de Puinet), či-li bychom na startu v Brně viděli pouze 14 motocyklů "královské" kubatury a to před zraky skoro 150 000 diváků.

 


Další články sekce