KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Shinya Nakano v aerodynamickém tunelu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Racing
08.02.2009
 

V záplavě zpráv o testech MotoGP v Sepangu jsme trochu zanedbali superbiky. Japonský tovární jezdec Aprilie Shinya Nakano sbíral minulé pondělí na své RSV 4 důležité informace v aerodynamickém tunelu v Perugii.

Univerzita v Perugii umožnila týmu Aprilie testování v aerodynamickém tunelu s motocyklem RSV 4. Ačkoliv oba dva tovární jezdci Aprilie patřili, co se týče topspeedu, na testech v Portimao k absolutní špičce celého startovního pole.

Přesto se tým okolo Nakana a samotný jezdec tohoto testování rádi zúčastnili a také Max Biaggi a jeho crew bude ve stejném kanálu testovat 10. února.



"Byla to vynikající zkušenost a byl jsem nadšen technickými vědomostmi techniků a celou infrastrukturou tohoto testování" říkal po testu 31-letý japonský jezdec Nakano. A dále dodal: "Některé poznatky zlepšení aerodynamiky uvedeme do praxe během sezóny. Jde třeba o komfornost posezu jezdců na rovinkách". 

V tomto případě myslí zkušený japonský pilot Nakano především na květnový závod v Monze. "Některé varianty mého posezu jsme už vyzkoušeli, pochopitelně že se jedná o malé detaily. Technici obdrželi důležité informace a pro mne samotného byl tento test velmi interesantní. Vím dobře, že aerodynamika RSV4 je už nyní na výborné úrovni a patří rozhodně mezi silné stránky tohoto nového motocyklu. Takže nějaké velké změny rozhodně nebudou", okomentoval na závěr celé testování Shinya Nakano.


Další články sekce