KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Silný konec testování pro Toselanda

Tisková zpráva týmu Tech 3 Yamaha
Silný konec testování pro Toselanda
19.02.2008
 

Šestým nejlepším časem ukončil své první IRTA testy britský jezdec James Toseland, jenž byl včera jediným jezdcem týmu Tech 3 Yamaha, který vyndal ze svého boxu motocykl kategorie MotoGP.

James Toseland ukončil úspěšně své první IRTA testy kariéry, když ve včerejším odpoledni dokázal na okruhu Jerez de la Frontera dosáhnout šestého nejlepšího času. James ukázal svou sílu poté, co havaroval již při svém druhém kole. I přes bolest v kotníku dokázal Toseland zajet čas 1:39,727, čímž dokonce porazil i aktuálního Mistra světa Casey Stonera. Druhý jezdec týmu Colin Edwards dostal svolení managementu továrny Yamaha k předčasnému odletu domů do USA a posledního dne testování se tak již nezúčastnil.

 

James Toseland (36 kol; nejlepší čas 1:39,727):

Byla to bláznivá havárie a nemohl jsem proti tomu nic udělat. Vše proběhlo hodně rychle a já naneštěstí narazil kotníkem do motorky, kterou jsem při pádu dohonil. Bylo to mé první měřené kolo, neuvažuji o tom, jestli to bylo podmínkami na okruhu nebo ne. Bylo dobré se pak znovu dostat na rychlé časy. Nechtěl jsem odjíždět se špatným výkonem. Je dobře, že jsem se přes zraněný kotník dokázal dostat na šestou pozici. Co je potěšující, je pokrok, který dosahujeme v každém testu. Jezdil jsem stabilně rychle v dešti i na suchu. Jsem v dobrém týmu, chlapci z tohoto týmu jsou důvodem, proč se mi tak daří. Nyní musím dát mému zranění několik dnů odpočinku, abych byl připraven na  Katar. Tam se totiž těším, to je další okruh, který znám.“

 

 

Další články sekce