KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Simoncelli kontra Barbera

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia
03.06.2008
 

Jak to vlastně bylo s kolizí Héctora Barbery a Marca Simoncelliho a co tomuto závodnímu incidentu říkají jiní? To vše si přečtěte v následujících řádcích.

Do cíle závodu dvěstěpadesátek chybí jedno kolo a necelá cílová rovinka, když na druhém místě jedoucí Španěl Héctor Barbera padá v maximální rychlosti, naštěstí zůstává nezraněn.

V podstatě to připomíná skoro stejnou závodní situaci z letošního Jerezu, kdy spadli oba dva vedoucí jezdci, Alvaro Bautista a rovněž Marco Simoncelli, smějícím se třetím byl vítěz Mika Kallio.

Ale vraťme se na zpět do Mugella. Marco Simoncelli "hází" na cílové rovince při vjezdu do posledního kola závodu dvěstěpadesátek vlnu a Barbera se doslova zahákl brzdovou páčkou do Gilery Simoncelliho a jako důsledek se mu zablokovalo přední kolo a Héctor letí vzduchem, jak už jsem napsal, tak se tento hodně nebezpečně vypadající pád obešel bez jeho zranění.

A Marco Simoncelli po závodě řekl do protokolu: "Po Bautistově pádu jsme já a Barbera ukázali divákům krásné souboje, přičemž jaho motocykl byl vždy na rovinkácrychlejší. Proto jsem se snažil, aby mi nejezdil "v háku". Při vjezdu do posledního kola jsem netušil, že je tak blízko u mě. Svým pádem mě hopdně vystrašil ale sám musel být ještě více šokovaný než já. Je mi ho líto, pro mě by bylo příjemnější, kdybychom dojeli do cíle oba dva.", řekl tovární jezdec Gilery.  

A oběť tohoto pádu Héctor Barbera viděl tento incident následovně: "Nechci podezírat Smoncelliho, že to udělal schválně, ale jeho "vlna" nebyla rozhodně čistá, navíc při ní vystrčil ještě koleno", podotýká jezdec maďarského týmu Tóth.

"Barbera dostal, co si zasloužil", je v novém čísle odborného motoristického týdeníku MotosportAktuellu hodně tvrdý pan Daniel Epp, majitel týmu Emmi Caffé Latte a hned vysvětluje: "Barbera je neférový jezdec. Dostal to, co jinak dělá sám. Naštěstí se nezranil, ale snad se z toho také poučil". 

 


Další články sekce