KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Simone Corsi zůstavá ve 125 ccm

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Corse
04.11.2008
 

Při aktuální prezentaci týmu Sita Ponse, tedy stáje WRB, byli prezentováni celkem čtyři jezdci a bylo to malé překvapení. Vícemistr světa stopětadvacítek Simone Corsi odmítl totiž nabídku Cirana Mularoniho do třídy 250 ccm, kdy měl jet ex-tovární Hondu Japonce Yuki Takahashiho v týmu Scot a zůstává ještě jeden rok ve stopětadvacítkách a celkem pochopitelně, ve svém staronovém týmu.

Ital Simone Corsi toto své nové rozhodnutí zdůvodnil slovy, že se chce ještě jednou pokusit o zisk titulu mistra světa, který mu letos unikl. K dispozici bude mít pochopitelně tovární motocykl Aprilia RSA, stejně jako jeho staronový týmový kolega Nicolas Terol ze Španělska.

A ve třídě do dvěstěpadesátek budou za tým Sita Ponse - WRB, tedy dvojnásobného ex-mistra této třídy a později šéfa týmů královské třídy jako například Camel, jezdit nově příchozí Španěl Héctor Barbera (příchází z maďarského týmu Toth) na tovární motorce z Noale a Ponsův syn Alex, který pojede motocykl vývojové řady LE, tedy takový jaký mají k dispozici například naši jezdci Kája Abrahám či Lukáš Pešek, ale také jej v první polovině sezóny pod názvem Gilera LE jezdil budoucí mistr světa Marco Simoncelli.

 


Další články sekce