KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Škatulata hejbejte se Endurance

Text a foto: Petr Štola
Škatulata hejbejte se  Endurance
26.12.2008
 

Nejen v MotoGP a WSBK dochází k přesunům jezdců mezi jednotlivými týmy. Své obsazené posty hlásí i týmy z Mistrovství světa Endurance.

Yamaha Austria Racing Team
V druhém týmu letošního Mistrovství světa nadále zůstává Slovinec Igor Jerman i Australan Steve Martin. Ovšem po letech se vrací Francouz Gwen Giabbani, který v tomto týmu jezdil již v minulosti.

Honda France
Tým Honda France se postaví na start s továrním motocyklem do dvou francouzských závodů. Stroj pro 24 hodin Le Mans a Bol d´Or bude připraven v dílnách Ronalda Ten Kateho a jezdit s ním bude trojice Jean-Michel Bayle, Sebastien Charpentier a Matthieu Lagrive.

Yamaha GMT 94
Tradiční francouzský vytrvalostní tým oznámil, že v roce 2009 hodlá zasáhnout pouze do domácích závodů v Le Mans a Magny Cours. V týmu by měli startovat Francouz Sebastien Gimbert a Španěl David Checa, tedy tradiční dvojice, známá i z Mistrovství světa Superbike. Třetím jezdcem byl potvrzen francouzský bývalý jezdec GP 250cc Erwan Nigon, který v letošním roce jezdil tovární Kawasaki, s níž by měl mít ovšem údajně smlouvu i pro rok 2009. Je tedy zajímavé, že pan Guyot oznámil toto jméno, jako svého nového jezdce. Že by Gayot Nigona vyvázal ze smlouvy?

Suzuki Endurance Racing Team
Světové ekonomická krize zasáhla i do tohoto sportu. Továrna Suzuki se rozhodla, že zruší svou podporu do tohoto týmu. Nicméně pan Dominique Meliand, manažer SERT, vybojoval na Japoncích alespoň nějaké peníze a nějakou podporu. Ta mu dovolí postavit jeden stroj do dvou francouzských klasik, tedy Le Mans a Bol d´Or. Pan Meliand samozřejmě dále hledá sponzory, se kterými by byl schopen pokrýt celý šampionát a tím i obhajovat světovou nadvládu z posledních let. Jezdecké složení zatím není známé, ovšem jisté je, že v týmu již nebude Matthieu Lagrive, který odešel k Hondě, ani jeho krajan Julien Da Costa, který odchází závodit do britského superbikového šampionátu (Team MSS Kawasaki).

Kawasaki France
Stejně tak ani tým továrny Kawasaki se neúčastní celého šampionátu, tedy alespoň prozatím. V plánu je totiž Le Mans a Bol d´Or. Tým ovšem zkoumá možnost nasazení svého stroje ještě do Albecete, Oscherslebenu a Doha, jisté je již nyní, že se nezúčastní závodu v japonské Suzuce.

Maco a Tommy
Zprávy ze slovenského týmu Maco Moto Racing zatím nepřinesly jména jejich jezdců pro rok 2009. Stejně tak prozatím nemáme ani informace o další kariéře Tomáše Mikšovského. Jakmile se ovšem cokoliv dozvíme, ihned Vás s tím seznámíme.
Další články sekce