KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Škatule, škatule hejbejte se

Text: Jiří Mikšík, Foto: Pedercini Kawasaki
Škatule, škatule hejbejte se
11.12.2008
 

A zde je několik přestupových novinek, z obou seriálů a ze všech tříd. Začneme tou nejsilnější, muž na snímku, tedy Ital Vittorio Iannuzzo, letos jezdící za tým Kawasaki Pedercini bude stájovým kolegou Lorenzo Lanziho a pojede za tým Squadra Corse Italia mistrovství světa superbiků na motocyklu Honda.

Ale pojďme o třídu níže, tedy do supersportů. Třetí  místo v týmu, doposud známého pod názvem Benjan Honda zaujme Němec Jesco Günther, zatímco jeho krajan a vítěz IDM má bohužel smůlu. Hlavním sponzorem bude softwarová firma RES, která dříve působila u týmu Hoegee Suzuki. Jedničkou týmu je Dán Robbin Harms a dvojkou pak Nizozemec Arie Vos.  Jméno týmu bude upřesněno později, první testy jsou na programu ještě teď v prosinci.

A podívejme se ještě níže, do seriálu závodů Grand Prix a do třídy dvěstěpadesátek. Japonec Hiroshi Aoyama pojede oparvdu jako jednička v týmu Scot, tedy pod vedením manažéra Cirana Mularoniho. "Aoyama je jezdcem, který má jistě obrovské technické znalosti", říká o Hirovi jeho nový šéf. Dvojkou týmu je, jak už jsem napsal, Ital Raffaele de Rosa. Oba jezdci pojedou Hondy 250 ccm, tedy motocykl, jehož základ tvoří loňská Honda Yuki Takahashiho.

Ital Mattia Pasini je stále ještě bez motocyklu a bez týmu. Má sice namířeno k panu Tothovi, ale podepsáno není stále nic. A jak včera na besedě v brněnském Technickém muzeu v  Brně potvrdil pan Karel Abraham sr., tak k přestupu Mattia Pasiniho do české stáje Cardion AB Motoracing rozhodně nedojde. Český tým pojede i v roce 2009 pouze s jedním jezdcem, Karlem Abrahamem a v nejbližších dnech by měla být podepsána i smlouva, o jaký motocykl se bude jednat. V každém případě první testování týmu Cardion AB Motoracing proběhne v polovině ledna.

Tým stopětadvacítek, ISPA - KTM - Aran je už minulostí. Oba dva jezdci Lorenzo Zanetti z Itálie a Japonec Tomoyoshi Koyama ovšem nezůstali na dlažbě. Italský jezdec Zanetti pojede ve čtyřčlenném týmu pana Capanery, sponzor ISPA přešel rovněž a tým budou tvořit Italové Lorenzo Zanetti a Andrea Iannone, mladý Japonec Takaaki Nagatami a konečně další mladík, Jonas Folger z Německa.

Třetí jezdec MS 2007 stopětadvacítek, japonský závodník Tomo Koyama podepsal smlouvu s týmem Loncin a bude tak stájovým kolegou Francouze Alexise Masbou, zatímco dosavadní jezdec Loncinu, Jules Cluzel z Francie se muí poohlédnout po jiném zaměstnavateli.


Další články sekce