KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Škatule, škatule hejbejte se - WSBK (2)

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Škatule, škatule hejbejte se - WSBK (2)
21.10.2008
 

AktualizovánoAktuální přehled superbikových týmů na rok 2009, jak je uveřejnily zahraniční média a to včetně proč tak a né jinak. To vše v následujících řádcích.

Yamaha Italia

Tom Sykes (GBR)
Ben Spies (USA)

BMW
Ruben Xaus (SPA)
Troy Corser (AUS)

HannSpree Ten Kate Honda

Carlos Checa (SPA)
Ryuichi Kiyonari (JPN)
Jonathan Rea (GBR)

Aprilia Racing

Max Biaggi (ITA)
Shinya Nakano (JPN)
 

Druhým jezdcem se celkem překvapivě stal japonský ex-pilot MotoGP Shinya Nakano !!! A dosavadní testovací jezdec Němec Alex Hofmann se po svém nešťastném zranění při švýcarském mistrovství v Supermotu stal komentátorem DSF pro Grand Prix.  

Suzuki Alstare

Max Neukirchner (GER)
Yukio Kagayama (JPN)

Ducati Xerox

Noryiuki Haga (JPN)
Michel Fabrizio (ITA)

Guandalini Ducati

Jakub Smrž (CZE)

R.G. Ducati
Ben Bonstrom (USA) ?

Návrat amerického jezdce Bena Bostroma je záležitostí peněz. Tolik, co vydělá Bostrom v USA, mu tým R.G. garantovat nemůže, a tak je otázkou, jak pomůže Paolo Flammini - ale ten už financuje Bena Spiese... 

Sterilgarda Ducati
Shane Byrne (GBR)
Alessandro Polita (ITA) 

Alto Evolution Honda ?
Tommy Hill (GBR)

"Proč by mělo evropské zastoupení Hondy podporovat tým, který neplatí své účty", ptá se Carlo Fiorani, manažér Hondy pro Evropu. A tak je osu tohoto týmu hodně nejistý !

Kawasaki Bird
Makoto Tamada (JPN)
Broc Parkes (AUS)?

Americký milionář Brid, který jezdí sám příležitostně automobilová Rallye, by měl převezmout oficiální tovární tým Kawasaki. Prostě "hrnec přetekl" a továrna Kawasaki už dále týmu PSG  nedůvěřuje, což ostatně dokomentuje jeden z členů týmů následujími slovy: "V tomto týmu neví nikdo, co se má dělat. V týmu neexistuje totiž žádný řád. Takže výsledky odpovídají....!

Ovšem Japonec Makoto Tamada má dvouletou smlouvu přímo s továrnou Kawasaki! a Paul Bird si tým bez něho nedokáže vůbec představit! 

DFX Honda
Karl Muggeridge (AUS)
Regis Laconi (FRA)?
Matěj Smrž (CZE)?
Carmelo Morales (SPA)?

Pokud by se mladší z bratrů Smržových nedokázal prosadit hned v roce 2009 do WSBK - z důvodů "stáří" už nemůže dále jet superstocky!, tak existuje hodně reálná varianta se supersporty!!!

Stiggy Honda
Leon Haslam (GBR)
Roberto Rolfo (ITA)

Původně uvažovaný Joshua Brookes sice pojede BSB v supersportech za tým HM Plant Honda, ovšem Leon Haslam jen potvrdil, že tři z nejlepších čtyř Britů v BSB (Shane Byrne, Tom Sykes a Leon Haslam) a dále Tommy Hill a Jonathan Rea (jako nástupce Jamese Toselanda či Neila Hodgsona v serilá WSBK) a také Carl Crutchlow - tak to je totální odchod z BSB, a jen to tedy potvrdilo, že je to nejkvalitnější domácí série evropského konkingentu. 

Mimochodem právě za Shane Byrneho pojede v BSB James Ellison, ale tým odchází od Ducati k Yamaze!

Suzuki Holandsko
Barry Veneman (NL)

Suzuki Španělsko
Fonsi Nieto (SPA)

 


Další články sekce