KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Skončila sezóna, je čas na operace

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati Corse
29.11.2008
 

Celkem čtyři jezdci královské kubatury MotoGP využili či využijí testovací přestávky k operacím. Zatímco ex-mistr světa Casey Stoner už má operaci za sebou a byl se podívat i na testechv Jerezu, Toni Eliase, Sete Gibernau a Johna Hopkinse teprve lékařské zákroky čekají.

Už úspěšně  zoperovaný Casey Stoner byl v Jerezu na testech, neboť chtěl pomoci svému týmu a především svému novému stájovému kolegovi Nicky Haydenovi s testovací prací minimálně radami. Vzhledem k jeho operaci zápěstí má sice stále ruku ještě v sádře, ale jinak je spokojený. "Lékaři mi už řekli, že je vše O.K. Nyní musím jen čekat. S novou sádrou ale už můžu jezdit na kole, což je pozitivní. A za 2 týdny pak už mohu začít s lehkým tréninkem fyzičky. Nyní poletím domů do Austrálie, kde jsem už dlouho nebyl. Byl to takový hodně komický pocit, jen se zde dívat na kolegy. Tak dlouho pausu bez motocyklu jsem už nezažil tři roky. Ale je to dobré pro motivaci, až zase v únoru sednu na motorku", říkal dále mistr světa z roku 2007.  
Španěl Toni Elias z týmu San Carlo Honda Gresini byl pak první, kdo se hned po testech položil "pod nůž"  na operační stůl. Byl mu odstraněn šroub v noze. který mu tam byl voperován po těžké havárii 2007 v Assenu.

Dalším v řadě bude na začátku týdně comeback slavící Sete Gibernau. Tomu bude z klíční kosti odstraněna destička, kterou tam má "Mr. Holywood" od roku 2006. kdy měl těžkou havárii v Barceloně.  "V ponděli 1. prosince mi bude odoperována. Lékaři jsou totiž názoru, že je to lepší ještě před sezónou. A hned druhý den mohu začít opět s tréninkem" říká španělský jezdec týmu Ducati Onde 2000.

Posledním na řadu pak přijde John Hopkins, ten se podrobí operaci ve středu. Američan  měl velké problémy během třídenních testů v Austrálii, kdy nemohl zraněnou nohu pořádně ani zatěžovat. Jedná se o důsledky těžké havárie  během TT v Assenu v letošní sezóně.


Další články sekce